AKTUALNOŚCI

 

 

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola pragną złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy, aby ten letni czas przyniósł Wam wszystkim radość, odpoczynek i wspaniałe chwile spędzone w gronie najbliższych.

Niech wakacyjne przygody będą pełne uśmiechu, nowych doświadczeń i bezpiecznej zabawy.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za zaufanie oraz zaangażowanie w proces wychowawczo-dydaktyczny.

Doceniamy wszelkie wsparcie, które otrzymaliśmy od Państwa w minionym roku szkolnym.

Do zobaczenia wkrótce, z nową energią i gotowością do dalszej wspólnej pracy i zabawy.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola

Miejskie Przedszkole nr 6
Stanisława Wyspiańskiego 16
Zielona Góra 65-036
68 444 82 26 / 660 436 058

      
 mp6.zielonagora@onet.pl       

                                                                  

12.05.2023 Wizyta w BWA- Grupa Biedronki.

W zielonogórskiej galerii BWA została otwarta nowa wystawa prac pt. "Kolekcja dostępna". Wystawa została tak przygotowana aby osoby niewidome również mogły zobaczyć prace artystów. Dlatego Biedronki kolejny raz udały się do galerii aby obejrzeć wystawę. Oczywiście Pani Gosia przygotowała również warsztaty plastyczne. Było to ostatnie spotkanie Biedronek przed pójściem do szkoły w galerii BWA . Bawiliśmy się super. Bardzo dziękujemy Pani Gosi za wszystkie spotkania.

 

 

 

26.04.2023 Transgraniczny świat przedszkolnych eksperymentów.

 

                                                                                                     

26.04 nasze przedszkole odwiedzili koledzy i koleżanki z niemieckiego miasta Cottbus w ramach projektu miast partnerskich Cottbus - Zielona Góra, zaraz po przyjeździe powitaliśmy naszych gości pysznym śniadaniem, następnie oprowadziliśmy ich po naszym przedszkolu, odwiedziliśmy wspólnie wszystkie przedszkolne grupy. Potem udaliśmy się wspólnie na zielonogórski deptak skąd wesołą ciuchcią udaliśmy się szlakiem Bachusików, następnie udaliśmy się do "Krainie Eksperymentów" – gdzie każdy samodzielnie wykonał swój wulkan, ale to nie był jeszcze koniec atrakcji – po powrocie do przedszkola czekał na nas Klaun, dzieci wzięły udział w zabawach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Po takich cudownych atrakcjach zjedliśmy wspólnie pyszny obiadek. Musimy przyznać, że był to wspaniały dzień, który zapewnił nam i naszym gościom wiele pozytywnych wrażeń i doświadczeń, a także utwierdził nas w przekonaniu, że warto przekraczać granicę i uczyć się języków obcych.

 

KOMUNIKAT - UWAGA RODZICE!!!

 

UWAGA RODZICE!!!

 

24 kwietnia o godzinie 12:00 zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wyniki kwalifikacji można sprawdzić w systemie Nabór lub na listach wywieszonych w przedszkolach/ szkołach z oddziałami przedszkolnymi.

Przypominamy, że dziecko zakwalifikowane nie oznacza przyjęte! Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenia woli przyjęcia do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego w terminie od 24 kwietnia 2022 r. od godz. 12:00 do 26 kwietnia 2023 r.

Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w ustalonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

 

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka można dokonać na dwa sposoby:

- elektronicznie logując się do systemu Nabór www.nabor.pcss.pl/zielonagora/przedszkole   i postępując zgodnie z instrukcją potwierdzania woli znajdującą się w załącznikach;

- osobiście składając potwierdzenie woli przyjęcia w przedszkolu/szkole. Wzór znajdą Państwo w załącznikach.

 

Rodzicom dzieci w wieku 3 – 6 lat, które zamieszkują w Zielonej Górze i nie zakwalifikowały się do żadnego ze wskazanych we wniosku przedszkoli Prezydent Miasta Zielona Góra pisemnie wskaże inne publiczne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, które będzie mogło przyjąć ich dziecko.

 

Załączniki:

- oświadczenie woli przyjęcia dziecka

https://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/oswiadczenie-potwierdzenia-woli-przyjecia(2).pdf

- instrukcja potwierdzenia online

https://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/instrukcja-potwierdzania-woli-przyjecia.pdf

 

Kiermasz dla Emilki.

Drodzy Rodzice.

 

Podczas Kiermaszu dla Emilki zebraliśmy 6300zł i 50 euro.

 

Z całego serca dziękujemy w swoim imieniu i w imieniu Rodziców Emilki za okazane wsparcie i otwarte serca.

Pieniążki zostały przekazane rodzicom Emilki.

Drodzy Rodzice.
 
Drodzy Rodzice.
 
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie 18.04. (wtorek) od godz 14:00 na kiermasz ciast, który odbędzie się w szatni. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na zbiórkę pieniążków potrzebnych na leczenie Emilki siostrzyczki naszego wychowanka.
 
 
Liczymy na Państwa ofiarność i otwarte serce.
 

 

05.04.2023 Rodzinne Warsztaty Wielkanocne- Grupa Rybki.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w grupie Rybki odbyły się "Rodzinne Warsztaty Wielkanocne". Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy oraz rozbudzanie wyobraźni. Podczas warsztatów rodzice wspólnie z dziećmi wykonali świąteczne ozdoby i dekoracje - musimy przyznać, że wszysycy wykazali się kreatywnością - prace były piękne, kolorowe, świąteczne!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w warsztatach i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych.

 

21.03.2023 Pierwszy Dzień Wiosny.

21 marca - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, tradycyjnie wszystkie nasze przedszkolaki budziły dziś wiosnę! Poszukiwanie wiosny zaczęliśmy wiosennym pokazem mody, następnie pięknym, kolorowym korowodem z kwiatami i grzechotkami przedszkolaki wybrały się na spacer, gdzie robiąc hałas budziły wiosnę! Mamy nadzieję, że wiosna zagościła w parku już na stałe, a mogą o tym świadczyć żółte krokusy, pączki żonkili, ciepły wiatr i śpiew ptaków, którym nawet hałaśliwe grzchotki nie były dziś straszne.

 

 

 

16.03.2023 Wiosenny ogródek w grupie Rybki.
Chcąc przyśpieszyć nadejście wiosny dzieci z grupy ,,Rybki" założyły w sali wiosenny ogródek. Posadziły cebulę, posiały rzeżuchę. Ogródek będzie miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślin. Chcąc dowiedzieć się, ,,Czy kwiaty piją wodę?", zabarwiły wodę bibułą i wstawiły białe tulipany. Następnego dnia odkryły, że kwiaty są fioletowe.
 
02.03.2023 Wizyta w Muzeum Ziemi Lubuskiej- Grupa Motylki

Motylki wybrały się z wizytą do Muzeum Ziemi Lubuskiej. Podczas spotkania dzieci obejrzały różne prace plastyczne: obrazy i rzeźby, w których można rozpoznać figury geometryczne: kwadrat, koło, trójkąt. W czasie zabaw i warsztatów same wykonały różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem poznanych figur. Było to kolejne niezapomniane doświadczenie. Na pewno nie ostatnie.

 

17.02.2023 Dzień Kota.

Tradycyjnie już 17 lutego nasze przedszkole opanowały koty, kotki, kocury. :) Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak pielęgnować kota, co je kot i co jest jego największym przysmakiem, były wspólne tańce i zabawy ze śpiewem.

 

16.02.2023 Kraina Słodkości- Grupa Motylki.

Tłusty czwartek to nie tylko pączki ociekające lukrem, czy faworki skąpane w cukrze pudrze. Dla Motylków to okazja do stworzenia swoich własnych przepysznych łakoci. Dziś wybraliśmy się do Krainy Słodkości, gdzie każdy z nas wykonał dla siebie ogromne lizaki.

 

 

14.02.2023 Walentynkowy Dzień Życzliwości.

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynkowy Dzień Życzliwości". Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również słodkiego upominku.

 

13.02.2023 Bal karnawałowy.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczając im wielu przeżyć.Tak było w dniu 13.02.2023r. w naszym przedszkolu.Już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były  za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać aniołki, wróżki, królewny, zwierzątka, Spider-Manów, Batmanów.... nie sposób wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Wspólna zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.

 

11.01.2023- Wizyta Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto.

W środę 11.01.2023 gościliśmy w naszym Przedszkolu Panią Lidię Gryko zastępcę naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta  Zielona Góra, oraz Pana Edwarda Fedko, prezesa Lubuskiego Trójmiasta. Lubuskie Trojmiasto sfinansowało zakup kamizelek odblaskowych dla przedszkolaków.  Na terenie naszego miasta zostały wytypowane przedszkola ,które otrzymają takie kamizelki. Nasze przedszkole jest jednym z nich. Nasi goście rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie spotkania przekazali kamizelki przedszkolakom. Zrobiliśmy również wspólne pamiątkowe zdjecie.

 

UWAGA RODZICE.

 

Komunikat

Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 6

w Zielonej Górze

z dnia 01.01.2023

2r.

W sprawie zmiany dziennej stawki żywieniowej

§ 1

Od dnia 1.01.2023 r. wysokość opłaty za zakup surowców do przygotowywania posiłków wg stawki żywieniowej wynosić będzie 12,00 zł dziennie.

§ 2

  1. Opłaty za wyżywienie naliczane są z dołu, za dni obecności dziecka
  2. Termin wpłat: do 15 dnia miesiąca następującego po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego.

§ 3

  1. Opłat należy dokonywać na konto bankowe przedszkola:

PKO BP nr: 71 1020 5402 0000 0102 0247 7859.

 

  1. Za opóźnienie w dokonywaniu opłat naliczane są ustawowe odsetki.
  2. Nieuiszczenie należnej opłaty skutkować będzie wszczęciem procedury dochodzenia należności publiczno – prawnych, na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji ( ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - ( Dz.U. Z 20019 r..,poz.1438).

 

 

06.12.2022 Wizyta Świętego Mikołaja.

"Mikołaju, to już czas,
Mikołaju święty nasz,
Mikołaju bądź wśród nas
I radość przynieś nam."

 

- Mikołaj! Mikołaj! - o godzinie 9:00 we wszystkich salach rozległ się głośny, radosny, dziecięcy krzyk! Na naszym placu zabaw pojawił się - Mikołaj! w asyście pięknej Śnieżynki. Mikołajkowy duet odwiedził kolejno wszystkie przedszkolne grupy, gdzie przedszkolaki wystrojone w mikołajkowe gadżety z piosenkami, wierszykami i laurkami z niecierpliwością oczekiwały na ich przyjście. Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, wysłuchał świątecznych piosenek i wierszyków, z radością przyjął wszystkie laurki i obiecał, że za rok znów do nas przyleci! - do zobaczenia Mikołaju! :)

 

 

30.11.2022 Wizyta Górnika- Grupa Rybki.

30 listopada dzieci z grupy. ,,Rybki" odwiedziła ciocia Kubusia, która jest górnikiem. Dzieci dowiedziały się, że górnicy wydobywają z ziemi prawdziwe skarby: węgiel, gaz, ropę naftową. Podczas spotkania mogły zobaczyć, jak wygląda górniczy strój galowy oraz górnicza czapka zwana - czako. Nasz gość miał na głowie czapkę z białym pióropuszem, co oznacza, że jest starszym inżynierem górnictwa.

 

30.11.2022 Andrzejki.

W naszym przedszkolu świętowane były Andrzejki. Na uroczystości pojawiły się wróżki, które przeniosły wszystkie dzieci w zaczarowany świat magii i wróżb. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było przekłuwanie serduszek z imionami, wróżenia za pomocą czarodziejskiego worka, wrzucania monet do czarodziejskiej studni, przekłuwania baloników z wróżbą na przyszłość itp. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

 

25.11.2022 Dzień Pluszowego Misia.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie. Następnie przedszkolaki zatańczyły do znanej piosenki „Jadą, jadą misie”. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – sylwetę misia wyklejały bibułą kolorowały kredkami oraz malowały farbami.

 

22.11.2022 Pasowanie na Przedszkola- Grupa Rybki.

Dzisiaj w grupie Rybki odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka". Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania,  oraz słodki upominek.

 

16.11.2022 Podsumowanie zbiórki elektroodpadów.
Drodzy Rodzice.
 
Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez nasze przedszkole we współpracy z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o. .
 
Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy:
 
- 3336 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
 
i otrzymaliśmy bon w wysokości 334 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe.
 
 
Placówka ma do wyboru nagrody w postaci szeroko rozumianych materiałów eksploatacyjnych/biurowych, takich jak papier xero, środki czystości i artykuły spożywcze.
 
Dziękujemy.
10.11.2022 "Szkoła do Hymnu"- 11listopada Święto Niepodległości.

Dzień 11 listopada to Święto Niepodległości - najważniejsze święto dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat podejmujemy działania wychowawcze mające na celu wzmacnianie właściwych postaw patriotycznych i  uświadomienie dzieciom, jak ważna jest przynależność do społeczności lokalnej, do której przynależą i, w której wzrastają oraz uświadomienie dzieciom wagi symboli narodowych, znajomość i pamięć bohaterów narodowych i miejsca pamięci narodowych. Dlatego dzisiaj odbyły się zajęcia i pogadanki na temat Święta Niepodległości oraz znaczenia polskich symboli narodowych. Przedszkolaki w każdej z grup wykonały, flagi, godła Polski oraz kotyliony. Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Szkoła do Hymnu" i o godzinie 1111 dzieci wraz z wychowawczyniami uroczyście odśpiewały Hymn Rzeczypospolitej Polskiej ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień ten był przepełniony radością i dumą.  Propagowanie, upowszechnianie i rozwijanie pożądanych postaw patriotycznych kształtuje u dzieci pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

GÓRA GROSZA
Drodzy Rodzice!
 
Nasze Przedszkole wraz z Towarzystwem Nasz Dom po raz kolejny rusza z akcją Góra Grosza. Jest to już XXIII edycja. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Dotychczas dzięki Waszej pomocy zorganizowane zostały m.in. programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, wsparcie psychologiczne, warsztaty i konsultacje dla dzieci i opiekunów oraz wiele innych.
 
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Bo jeden grosz czyni różnicę. Grosiki zbierane będą w każdej grupie.
 
Akcja trwa od 01.11.2022 r. do 28.02.2023 r.
 
 
 

 
25.10.2022 Dzień Kundelka.

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Pomimo, iż to nietypowe święto - jest wyjątkowo pouczające. Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność. Tego dnia poznaliśmy różne rasy psów, samodzielnie szkicowaliśmy pieska, kolorowaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o pupilach. Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość.

 

 

28.09.2022-Spotkanie integracyjne w Cottbus.

 

28 września dzieci z naszego Przedszkola, wraz z dziećmi z partnerskiego Przedszkola w Cottbus, wzięły udział w  integracyjnym spotkaniu w mieście Cottbus. Projekt, który trwał jeden dzień, miał na celu przede wszystkim zapoznanie obu grup w ramach zabaw integracyjnych, ale tego dnia, odwiedziliśmy także Osadę „Stary Lud - Das alte Volk”, w której dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądało życie słowiańskiego średniowiecza i zapoznać się z zawodami, które wykonywane były w przeszłości, w tym m.in. zawód tkacza, garncarza, ale także poznać tradycje wojownicze i wszystko, co było ważne dla rodziny około 1000 lat temu, a co w tej właśnie wiosce, dzięki ich rekonstrukcji możliwe jest do odwiedzenia i poznania.  W tejże Osadzie mieliśmy również okazję samodzielnie wyprodukować świeże masło, które w połączeniu z wypiekanym w Osadzie chlebem i smażonymi tam powidłami smakowało wyśmienicie.  Grupowe zabawy i gry podczas odpoczynku na placu zabaw w ramach spotkania, to już stały punkt naszych wydarzeń.

 

11.10.2022- Międzynarodowy Dzień Dziewczynek.

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziewczynek na wesoło. Chłopcy wręczyli naszym małym damom medale i zaśpiewali gromkie sto lat. Były tańce, zabawa i wszystkim towarzyszył wspaniały humor. Dziewczynki otrzymały dyplomy super dziewczyny i medale oraz śliczne imienne opaski.

 

 

POLA NADZIEI 2022

 

W tym roku już po raz czternasty  Hospicjum  im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych – „Pola Nadziei”której celem poza  pozyskiwaniem funduszy na działalność Hospicjum jest  przede wszystkim edukacja i uwrażliwianie społeczeństwaa szczególnie jego najmłodszej części, na los osób terminalnie chorych. Chcemy przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

 

 

Wpłata za cebulkę jest dowolna,

liczymy na Państwa otwarte serca.

 

CEBULKI ŻONKILI SĄ DOSTĘPNE U NAUCZYCIELEK W GRUPACH, KWOTA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY ZOSTANIE PRZEKAZANA Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

 

04.10.2022-Krecikowe zapasy na zimę.

Skoro przyszła jesień czas na zimowe zapasy. Kreciki zaczęły od robienia kompotów. Same pokroiły owoce, włożyły do słoików i zasypały cukrem. Słoiczki zagotowały im Panie kucharki. Było wesoło i ciekawie a na koniec poczęstunek reszta owoców. Będą pyszne witaminy w słoiku na zimowe dni.

 

 

 

 

 

 
22.09.2022-Warsztaty w BWA-Grupa Biedronek.
Kolejne spotkanie biedronek w galerii BWA minęło pod znakiem dizajnu i mebli przyszłości. Meble i inne przedmioty Oskara Zięty przypominają lśniące, nadmuchane baloniki. Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się niezwykłe lustra, o nieregularnych bryłach i zaokrąglonych krawędziach. Przęglądanie się w taflach luster nie miało końca, sylwetki biedronek wydłużały się i wyginały w różnych kierunkach. Przedszkolaki miały również okazję podnosić zaskakująco lekkie krzesło, które waży tylko 1666 gram.
Po obejrzeniu wystawy nadszedł czas na pracę twórczą, punktem wyjścia był relief Marianna Szpakowskiego znajdujący się na fasadzie budynku galerii. Przedszkolaki miały za zadanie z wybranych papierowych elementów utworzyć projekt instalacji, która mogłaby stanąć w przestrzeni miasta, a może nawet przed ich przedszkolem.
 
 
20.09.2022r- Dzień Przedszkolaka.

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Świętowanie rozpoczęliśmy od radosnego nastroju i ozdobienia swoich sal. Dzieci brały udział w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zmagały się z balonami, które ozdobiły wg. własnego pomysłu. Były medale i oczywiście słodki poczęstunek. Radość i głośny śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

15.09.2022- Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, dzień kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy!

 

"Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu...

Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować….."

 

Dziś dzień zaczął się od KROPKI....

 

 

 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA GRUPA RYBKI I KRASNALE

Grupa Rybki i Krasnale pożegnały przedszkole. Było piękne przedstawienie. Piosenki i wierszyki,  które wykonały  dzieci spowodowały duże wzruszenie. Głos zabrała pani dyrektor która podziękowała rodzicom i nauczycielkom za trud włożony w wychowanie tak wspaniałych absolwentów 

 

MOJE MIASTO- ZIELONA GÓRA

9.06.2022r. dzieci gr. ,,Rybki" wzięły udział w XII Plenerowych Warsztatach Plastycznych organizowanych przez Miejskie Przedszkole nr 38 pt.,, Pomaluję cały świat-moje miasto Zielona Góra". Panie z wykorzystaniem tablicy multimedialnej przybliżyły dzieciom zabytki Zielonej Góry. Potem były farby, pędzle, sztalugi.

WYCIECZKA DO JANOWCA

7.06.2022r. dzieci z gr.,,Rybki" i z gr,,Krasnale" pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Janowcu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z etapami powstawania chleba ,,Od ziarenka do bochenka". Dzieci samodzielnie ugniatały ciasto, formowały bochenki. Oczekując na chleb odwiedziły zagrodę ze zwierzętami, oglądały budynki gospodarcze. Stworzyły prace plastyczne wykorzystując rośliny z pobliskiej łąki.

PIKNIK RODZINNY GR. RYBKI

Koniec roku to wspaniała okazja dla dzieci i ich rodzin do spotkania na świeżym powietrzu. Piknik odbył się 4.06.'20r. w parku w Kiełpinie. Organizatorami byli rodzice. Było wspaniale. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

DZIEŃ DZIECKA

W Dniu Dziecka dzieci z gr. ,,Rybki" i gr. ,,Krasnale" wzięły udział w festynie organizowanym przez OHP w Z. Górze. Wśród wielu atrakcji dzieci miały możliwość poznania pracy załogi karetki pogotowia, straży pożarnej. Funkcjonariusze policji pokazali dzieciom, jak obronić się przed atakiem dużego psa.

Dzieci z gr. Słoniki odwiedziły Karczmę Taberską. Miały możliwość spotkać zwierzęta nakarmić je i pogłaskać. Dzieci również na moment zamienili się w małych cukierników i upiekli pyszne ciasteczka. 

 

 

GRUPA RYBKI I KRASNALE- WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Czerwińsku
 

W piątek 13.05.2022 roku odbyła się wycieczka przedszkolaków z grup ,,Krasnale” i ,,Rybki” do Jednostki Wojskowej w Czerwińsku w ramach Dni Otwartych Koszar. Po przyjeździe przywitał nas żołnierz
– przewodnik, który towarzyszył nam podczas zwiedzania Jednostki Wojskowej. Wśród czekających nas atrakcji był pokaz sprzętu, uzbrojenia i umundurowania żołnierza polskiego oraz degustacja wojskowej grochówki. Na koniec wycieczki dzieci wręczyły żołnierzom kartki, które własnoręcznie zrobiły.

Odbyta wycieczka była dobrą okazją do przybliżenia przedszkolakom na czym polega codzienna praca i służba żołnierzy.

GRUPA RYBKI- DZIEŃ KONSTYTUCJI 3 MAJA

W  grupie Rybki upamiętniono rocznicę
uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi. Tego dnia dzieci
obejrzały film edukacyjny na temat znaczenia tych świąt w historii
naszej ojczyzny i wzięły udział w Quizie. Zwieńczeniem wspólnego
świętowania było odśpiewanie Hymnu ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
Święta te są okazją do rozmów mających na celu kształtowanie
i wzmacnianie właściwych postaw patriotycznych i uświadomienie
dzieciom wagi symboli narodowych, znajomość i pamięć bohaterów i
miejsc pamięci narodowych oraz tradycji i poczucia przynależności
narodowej.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania dla dzieci zajęć i zabaw promujących ekologię. Dzieci z gr. ,,Rybki" dzięki zabawie z latarką poznały zjawisko powstawania dnia i nocy, utrwaliły wiedzę jak trzeba segregować odpady, wykonały pracę plastyczną ,,Świat bez śmieci".

 

DZIEŃ MARCHEWKI

Bohaterem dzisiejszego dnia była marchewka. Dzieci wykonały sałatkę, sok który potem piły. W salach było pomarańczowo i pachniało marchewkami. Przedszkolny Dzień Marchewki dostarczył wszystkim świętującym wiele porcji witamin. 

PRACE PIELĘGNACYJNE W ,,KĄCIKU PRZYRODY " GR. ,,RYBKI"

Wiosna zawitała do ,,Kącika przyrody" w sali ,,Rybek". Dzieci posiały rzeżuchę, posadziły cebulę. Szczypiorek, który wyrósł zjadły z kanapkami. Przyszedł czas na rośliny doniczkowe, które do życia potrzebują światła, wody, odpowiedniej temperatury i dobrej ziemi. Przełom marca i kwietnia to najlepszy czas na przesadzanie roślin doniczkowych.

GRUPA- RYBKI : DZIEŃ PSZCZOŁY

W dniu 28 marca 2022 roku w grupie ,,Rybki” odbyły się gry i zabawy
przybliżające życie pszczoły miodnej, których celem było uświadomienie
dzieciom znaczenia pszczół w życiu człowieka. Przedszkolaki miały okazję
poznać środowisko i zwyczaje tych pożytecznych owadów oraz dowiedzieć się
o zagrożeniach i w jaki sposób można pomóc pszczołom przetrwać. Dzieci
poznały również zawód pszczelarza, ubiór i akcesoria, których używa na co
dzień. Podczas wspólnych zabaw ruchowych dzieci: dobierały się w pary przy
wyszukanym kwiatku oraz uczestniczyły w improwizacji tanecznej do utworu
A. Vivaldiego ,,Cztery pory roku -Wiosna” . Zwieńczeniem zajęć było wspólne
zdjęcie oraz degustacja miodu i napoju miodowego.

21.03.2022 ROK- 1 DZIEŃ WIOSNY

Dzieci z naszego przedszkola 21 marca przy pięknej słonecznej pogodzie powitały wiosnę. Zabawa była wspaniała. Przedszkolaki powitały wiosnę barwnie i kolorowo. Odbyła sie prezentacja wiosennych kapeluszy . Kapelusze zostały wykonane przez rodziców razem z dziecmi w domu. Były niepowtarzalne i pomysłowe. 

 

GRUPA - BIEDRONKI WARSZTATY W GALERII BWA

Warsztaty galerii BWA  - rozmowa o miłości i naszych uczuciach . Oglądanie wystawy pt. " Kartografie uczuć wzniosłych rozpoczęte od prac z cyklu Wspomnienia, gdzie zostały wykorzystane zdjęcia z albumu rodzinnego i dotyczą dzieciństwa artystki Teresy Gierzyńskiej. 

POMOC DLA UKRAINY

Nasze przedszkole zorganizowało również pomoc dla rodzin z Ukrainy. Paczki trafiły dla potrzebujących osób do hotelu Leśnego  Zielonej Górze.Wszystkim z państwa dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. 

 

 

 

FINAŁ AKCJI - PLECACZEK OD DZIECKA DLA DZIECKA

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji  Plecaczek od dziecka dla dziecka. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowywały plecaczek z artykułami plastycznymi dla ukraińskich dzieci przebywających w Hotelu  Leśnym w Zielonej Górze. Zostało zebranych 78 plecaczków. 

Pragniemy podziękować wszystkim państwu  za pomoc i zaangażowanie razem z dziećmi  w akcję.