Podsumowanie Międzyprzedszkolnego konkursu pt.: Pobaw się ze mną mamo i tato!

5 miesięcy temu

Podsumowanie Międzyprzedszkolnego konkursu pt.: Pobaw się ze mną mamo i tato!  „Barwy jesieni malowane nitką zamoczoną w farbie” 2023/2024

20 listopada 2023 roku w naszym przedszkolu zakończył  się  Międzyprzedszkolny konkurs, pt.: Pobaw się ze mną mamo i tato! „Barwy jesieni malowane nitką zamoczoną w farbie” 2023/2024.  Konkurs został zaproponowany przez grupę „Kreciki”. W naszym konkursie wzięły udział także dzieci z przedszkola Happy Days - Szczęśliwe Dni  nr 47 z Zielonej Góry  z grupy „Boróweczki” ze swoją opiekunką Panią Patrycją Stępień.

Malowanie nitką to trochę magiczna zabawa plastyczna dla dzieci, ponieważ efekty końcowe są nieprzewidywalne.  Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku jaką jest jesień. Celem konkursu było  kształtowanie i rozwój wrażliwości i wyobraźni plastycznej, rozwijanie kreatywności dzieci. Była to także okazja do ćwiczeń  motoryki  małej oraz doskonalenia precyzji ruchów dłoni i palców, ale co najważniejsze zachęcenie uczestników konkursu do aktywnego i rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Z autorskich prac została stworzona wystawa,  pt. „Barwy jesieni malowane nitką zamoczoną w farbie”.

Autorzy wszystkich prac wykazali się doskonałym artyzmem. Dzieci miały okazję do wspólnej zabawy z rodzicami oraz prezentację swoich dokonań twórczych na forum całej społeczności przedszkolnej. Prace okazały się genialne, aż trudno uwierzyć, co można „wyczarować nitką” bawiąc się wspólnie z rodzicami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i udział w konkursie. Gratulujemy pomysłowości i fantazji. Zobaczcie galerię zdjęć finałowych prac.