Archiwum

Konkurs plastyczny

Miejskie Przedszkole nr 14

ul. I. Krasickiego 12

w Zielonej Górze

pod patronatem

STOWARZYSZENIA INICJATYWA DLA ZWIERZĄT

zaprasza dzieci przedszkolne do udziału w konkursie plastycznym 

"MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL"

W tym temacie opowiadamy o swoim rzeczywistym lub wymarzonym przyjacielu, którym może być dowolne zwierzę. Treścią prac mogą być portrety, wspólne przeżywanie codzienności (pielęgnacja, karmienie, zabawy, spacery), niezwykłe przygody i ciekawe zdarzenia. 

 • w konkursie mogą brać udział dzieci od 4 do 6 lat
 • prace dzieci wykonują indywidualnie
 • z naszego przedszkola jury wybierze trzy prace, które zostaną przesłane do kolejnego etapu
 • technika i format prac dowolny
 • każda praca powinna byc opatrzona metryczką: imię nazwisko autora oraz wiek
 • prace należy złożyć do 20.02.2018 do grupy Rybki.

Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

VII edycja konkursu plastycznego pt. Tylko Falubaz

Serdecznie zapraszamy wszystkie pięcio i sześciolatki z naszego przedszkola do wzięcia udziału w 

VII edycji konkursu plastycznego "Tylko Falubaz"

organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 22 

"Kraina Ekoludków" w Zielonej Górze

Celem konkursu jest:

 • rozwijanie zainteresowań sportowych;
 • zacieśnianie więzi rodzinnych,
 • inspirowanie do poszukiwania nowych form zainteresowań (sportowych, plastycznych),
 • aktywizacja środowiska rodzinnego w środowisku lokalnym,
 • aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych, przedszkolnych,
 • promowanie działalności sportowej regionu.

 

ZASADY:

 • Tematyka prac konkursowych powinna być ściśle związana z klubem żużlowym Falubaz Zielona Góra, technika i format prac dowolny!!!
 • Praca plastyczna powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko autora, wiek, imiona i nazwiska rodziców lub opiekunów, pełny adres przedszkola do którego uczęszcza uczestnik.
 • Prace należy przynieść do dnia 23.02.2018 do grupy Rybki (na parterze),
 • Spośród wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa wybierze cztery, które będą reprezentowały nasze przedszkole na szczeblu międzprzedszkolnym i dostarczy je do MP 22 w Zielonej Górze,
 • Finał konkursu odbędzie się 14.03.2018 w Teatrze Lubuskim o godzinie 10:45, gdzie odbędzie się spotkanie z żużlowcami Falubazu, na którą zostaną zaproszeni ZWYCIĘZCY wraz z rodzicami. Na spotkanie zostaną zaproszone zielonogórskie media. Podczas spotkania zawodnicy Falubazu wręczą nagrody oraz wytypują nagrodę specjalną!!!

Serdecznie zapraszamy !!!

17.01.2018 Biedronki na warsztatach edukacyjnych w Straży Pożarnej

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy Biedronek uczestniczyły w zajęciach na sali edukacyjnej "Ognik" w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej.  Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. 

Podczas zajęć szkoleniowych prowadzonych przez Strażaka, młodzi kadeci dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich w życiu codziennym, jak sobie z nimi radzić oraz jak się przed nimi ustrzec. Przedszkolaki  uczyły się jak reagować w sytuacji zagrożenia, powtórzyły alarmowe numery - mało tego odegrały scenki rozmowy ze strażakiem przyjmującym  zgłoszenie! Dowiedziały się czym jest czad, jak ustrzec się przed zatruciem,  jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń jak również do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru zarówno w mieszkaniu jak i w lesie...To była AKCJA! :)

 

09.01.2018 Warsztaty przyrodnicze z

We wtorek w grupie Rybek odbyły się warsztaty przyrodnicze z "Żywą Edukacją", tematem spotkania były "Karmniki i budki lęgowe dla ptaków", podczas spotkania z Panem Sebastianem Pilichowskim przedszkolaki dowiedziały się, jakie gatunki ptaków pozostają a jakie odlatują z Polski na zimę, czy ptaki należy dokarmiać zimą, jak prawidłowo umieszczać karmniki dla ptaków? Poznaliśmy wygląd i budowę budki lęgowej, sposoby jej umieszczania a także usłyszeliśmy wiele "skrzydlatych" ciekawostek :)

 

PODSUMOWANIE AKCJI

Szanowni Państwo informujemy, że akcja "Zbiórka dla Burka", która odbyła się podczas Wielkiego Bożonarodzeniowego Kiermaszu w naszym przedszkolu, została zakończona.

Z radością chcielibyśmy poinformować, że zebraliśmy :

- 1 150zł !!!!

Kwota w całości zostanie przekazana Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Szwajcarskiej 4 w Zielonej Górze na zakup specjalistycznej karmy, leków oraz na leczenie zwierzaków !!!

 

http://schroniskozg.pl/aktualnosci/w-schronisku/5483/dziekujemy-miejskiemu-przedszkolu-nr-6-w-zielonej-gorze

21.12.2017 Cicha noc, święta noc... - Jasełka w grupie Krasnali.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu za sprawą  przedszkolaków z grupy Krasnoludków i ich Pań: Ewie  i Klaudii mogliśmy podziwiać piękne widowisko o Bożym Narodzeniu. Przedszkolaki w odświętnych strojach w świątecznej scenerii wystawiły Jasełka dla wszystkich grup przedszkolnych. Maryja z Józefem przy żłóbku, aniołowie, pasterze, królowie i dzieci niosące dary do stajenki - pięknie opowiedzieli i pokazali historię narodzenia Jezuska, a wszystko to przeplecione kolędami wprowadziło istnie świąteczną atmosferę! Bardzo miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa" przez Panią Dyrektor i główną organizatorkę konkursu Panią Agnieszkę - wyłoniono czterech zwycięzców: Michałka, Laurę, Natalkę oraz Huberta !!! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za tak duże zainteresowanie!!!

Popołudniu Krasnoludki ponownie wystawiły Jasełka - tym razem specjalnie dla Rodziców, świąteczna atmosfera udzieliła się nam wszystkim - brawa dla aktorów!!! Wspaniała robota!!! :)

20.12.2017 Bóg się rodzi!! - czyli Jasełka w grupie Myszek :)

W środę w grupie Myszek odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków dla rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Myszki ku uciesze rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat...

20.12.2017 Warsztaty z Krainą Eksperymentów - Zimowe Szaleństwo

Kolejne warsztaty z Krainą Eksperymentów za nami - tym razem UWAGA UWAGA zrobiliśmy - ŚNIEG, kolorowy, żelowy puszek, który zabraliśmy do domu! :) Nie zabrakło też śmiechu i radości, zajęcia pomagał przygotowywać bałwanek - Olaf, który specjalnie dla dzieci opuścił bajkę - zapewniamy, że wyszedł od nas szczęśliwy, z brzuszkiem pełnym lodowych kulek! 

20.12.2017 Wigilia w grupie Kotków

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci, jak i dorośli z niecierpliwością ich wyczekują. W środę w grupie Kotków odbyło się "Wigilijne spotkanie", które było wspaniałą okazją by wspólnie podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i zasmakować tradycyjnych, wigilijnych potraw...

 

 

 

 

 

20.12.2017 Jasełka dla rodziców i dziadków przedszkolaków z grupy Rybki

20 grudnia w grupie Rybek odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. Dzisiaj w Betlejem. Pięknie przygotowana scenografia, choinka, światełka sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny świąteczny nastrój. Zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, Pastuszkowie, Dzieci i Aniołki. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie aktorskie, wszystkie były bardzo przejęte. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Można było poczuć świąteczną atmosferę. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie.

19.12.2017 Warsztaty świąteczne w grupie Tygrysków - RODZINNE dekorowanie pierniczków :)

We wtorek w grupie Tygrysków odbyły się "Świąteczne warsztaty - rodzinne dekorowanie świątecznych pierniczków". Każdy piernik wykonany przez uczestników warsztatów był unikalny, nie zabrakło też słodkich wrażeń - ciężko optrzeć się pokusie skosztowania pysznego, pachnącego pierniczka! ;) Dekorowanie pierników jest piękną tradycją a rodzinne spotkanie pozwoliło  stworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne piernikowe kreacje, które pewnie zdobią już Wasze choinki, może podarowaliście je komuś bliskiemu? A może zjedliście? ;)

15.12.2017 Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe w grupie Kotków.

W piątkowe popołudnie rodzice przedszkolaków z grupy Kotków przybyli do przedszkola na "Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe". Podczas warsztatów wspólnie z dziecmi wykonali świąteczne ozdoby: choinki, gwiazdki, bombki...były brokaty, cekiny, kolorowe papiery, złotka, sreberka i wiele innych kolorowych, świątecznych świecidełek. Warsztaty przebiegały w miłej, świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd a wykonane ozdoby na pewno pięknie prezentują się w domach przedszkolaków!!!

Bierzemy udział w Ogólnopolskich konkursach plastycznych !!

Święta Bożegonarodzenia tuż tuż! Naszym przedszkolakom też udzielił się świąteczny nastrój - wykonaliśmy świąteczne kartki bożonarodzeniowe, które wysłaliśmy na ogólnopolskie konkursy plastyczne - Konkurs "Bożonarodzeniowa choinka" organizowany przez Niepubliczne Przedszkole "BAJKA" w Warszawie, "Bożonarodzeniowa Kartka Przedszkolaka" organizowany przez Miejskie Przedszkole Słoneczna Ósemka w Ełku, "Kartka Świąteczna" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Gorzowie Wlkp. oraz "Kartki Bożonarodzeniowe" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 63 w Lublinie. 

 

Trzymamy kciuki za Karolinę, Milę, Hanię, Julkę, Julkę, Hanię, Kacpra, Kubę, Gabrysię, Nikodema z grupy Rybek !!!

 

Oto nasze konkursowe prace:

 

13.12.2017 Warsztaty

W środę w grupie Rybek odbyły się kolejne warsztaty pt. Kształty i liczby w przyrodzie z Panem Sebastianem Pilichowskim "Żywa Edukacja". Dzieci dowiedziały się, że przyroda jest pełna kształtów i liczb, wspólnie z przyrodnikiem próbowaly rozstrzygnąć - ile igieł połączonych jest u sosen? Ile odnóży ma owad, pająk i krocionóg? Jak zmierzyć obwód drzewa i czy każde drzewo może być pomnikiem przyrody? Ile płatków mają kwiaty? Jaką figurę przypominają komórki w plastrze pszczelim? i wiele innych przyrodniczych zagadek! 

GALERIA prac konkursowych

Przez ostatnie dwa tygodnie w naszym przedszkolu trwał konkurs pt. "Szopka Bożonarodzeniowa", konkurs skierowany był do dzieci i rodziców, szopka miała mieć formę przestrzenną - wielkość prac oraz technika dowolna. W poniedziałek w holu naszego przedszkola powstała piękna galeria prac konkursowych, przez dwa dni trwało głosowanie, w którym brały udział dzieci wszystkich grup oraz kadra przedszkola, w drodze głosowania wyłoniono zwycięzców, których poznamy 21.12 (czwartek) podczas pięknego świątecznego występu przygotowanego przez dzieci z grupy Krasnali dla naszych przedszkolaków. 

 

 SPONSORZY NAGRÓD W KONKURSIE "SZOPKA BOŻONARODZENIOWA" :

 • Karolina Ałdaś Fotografia - 2 Vouchery na profesjonalną sesje zdjęciową o wartości 150 zł - w cenie vouchera 5 zdjęć formacie 10×15 cm w wersjach ( kolorowej i czarno-białej) - http://www.karolina-aldas.pl

 

 

 

08.12.2017 Zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka w naszym przedszkolu!!!

 

No i udało się! Szlachetna paczka została przekazana do potrzebującej rodziny! Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało nam się w tak krótkim czasie zebrać tak wiele! Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przekazali co mogli! Zebraliśmy naprawdę dużo - wszystkie potrzebne rodzinie rzeczy!!! Raz jeszcze serdecznie dziękujemy, pamiętajcie - dobro wraca !!! 

 

Poniżej treść listu, który otrzymaliśmy od Szlachetnej Paczki po zakończeniu akcji:

"Drogi Darczyńco,
w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami! 

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

 

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem LBU-2934-557972), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie. 
 

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Rodzina była tak zachwycona, że aż zaniemówiła z wrażenia. Paczki, które wnosiliśmy zajęły pół pokoju. Dzieci od razu chciały dowiedzieć się co jest w środku. A mnie przywitały tak jak świętego Mikołaja. Łóżko, które otrzymali idealnie wkomponowało się w całość i widać, że jest to najcudowniejszy prezent, który zapewnił normalne warunki rodzinie.
Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuję za pomoc tej rodzinie. Mam nadzieję, że nie jest to pierwszy i ostatni finał z Wami. Dzięki takim ludziom wiem, że są jeszcze osoby, które chcą pomagać i dać cząstkę się w dobroczynnym celu. Jestem wzruszona i dziękuję za tą magiczną chwilę. Wesołych Świąt.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Rodzina była zachwycona i wzruszona. Chcą bardzo podziękować za wszystko co dostali. Dzieci wykrzykiwały, że życzą Wesołych Świąt i bardzo dziękują, po czym dalej rzuciły się w wir rozpakowywania paczek".

 

Doczekaliśmy się !!! 06.12 odwiedziny Mikołaja w naszym przedszkolu !!!

Szóstego grudnia w mroźny poranek nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany GOŚĆ - święty Mikołaj !!! Mikołaj odwiedził wszystkie przedszkolaki, wręczył słodkie upominki, były tańce - hulańce, mikołajkowe piosenki i specjalnie na tą okazję przygotowane wierszyki...

Mikołaj zjadł pierniczki, wypił szklankę mleka, zrobił pamiątkowe zdjęcia z przedszkolakami i....zniknął!

 

http://mp6zgora.eprzedszkola.pl/index.php?m=galeria&id=37

http://mp6zgora.eprzedszkola.pl/index.php?m=galeria&id=38

Czekamy...

Puk, puk, puk, do drzwi stuka ktoś.

Klig, klig, klig, radośnie dzwoni gość.

Otwieram drzwi, to jesteś ty, czekałem tyle dni.

Więc usiądź tu i ogrzej się a ja zaśpiewam Ci:

Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.

Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo  się starałem.

 

Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na Mikołaja!

Przystroiły już salę, ubrały choinki - samodzielnie upieczonymi i udekorowanymi piernikami,

wykonały prace plastyczne, nauczyły się wierszyka i piosenki....

 

Spotkają się z Mikołajem już w środę - 06.12.2017r.

 

Uwaga - wielki kiermasz świąteczny zbliża się wielkimi krokami !!!!

Dnia 15.12.2017 (PIĄTEK) od godziny 14:00 - 16:00

na I piętrze naszego przedszkola odbędzie się:

 

 "Wielki Kiermasz Świąteczny"

 

 

Przedszkolaki każdej z grup przygotowały świąteczne ozdoby, które będziecie mogli Państwo zakupić podczas trwania kiermaszu !!!

 

Cały dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób - jak co roku, zostanie przekazany Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału !!!

Wizyta Górnika w Grupie Tygrysków :)

Barbórka - tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii zbliża się wielkimi krokami, a w naszym przedszkolu Górnik pojawił się dziś! W środę 29.11 odwiedził najmłodszą grupę przedszkolaków - grupę Tygrysków! Dzieci wysłuchały opowieści górnika, o trudach jego pracy, z ciekawością oglądały elementy górniczego stroju: mundur, czako oraz kask w którym górnik pracuje pod ziemią - zobaczcie sami! a my już dzisiaj razem z Tygryskami  z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego. Szczęść Boże!

30.11.2017 Andrzejkowe spotkanie w Grupie Myszek !!!

"Andrzejkowe mamy święto? 
Co się dzisiaj nam wywróży? 
Mamy miskę pełną wody, 
wosk w garnuszku i klucz duży…"


"Andrzejki" to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości...." 

 

Dziś w grupie Myszek odbyło się wesołe, andrzejkowe spotkanie z wróżką-czarodziejką! Pani Wiesia zamieniła przedszkolny poranek w czas wróżb, przepowiedni i dobrej zabawy! Każdy przedszkolak chciał wiedzieć co przyniesie mu Nowy Rok, co go czeka w niedalekiej przyszłości a dekoracja i rekwizyty, wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb, jak chociażby tej z butami! Dzieci poznały także znaczenie różnych magicznych przedmiotów oraz innych przepowiedni. Magiczne spotkanie stało się wspaniałą okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i kultywowania naszej, pięknej ludowej tradycji. 


 

29.11.2017 Rybki na ścieżce przyrodniczo-leśnej w Starym Kisielinie

W środę 29.11.2017 Grupa Rybek wybrała się na zajęcia na ścieżce przyrodniczo-leśnej w Starym Kisielinie zorganizowane przez leśniczych z Nadleśnictwa Przytok. Przedszkolaki dotarły do Kisielina autobusem, następnie z przystanku ruszyły lasem do leśniczówki, gdzie czekał już na nich Podleśniczy Pan Michał. Dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez podleśniczego na ścieżce przyrodniczo-leśnej, odwiedziły lecznicę dla chorych zwierząt - w której aktualnie przebywa trzy bociany i orzeł bielik! Na zakończenie Pan Michał przygotował dla przedszkolaków ognisko, gdzie dzieci mogły się ogrzać ale przede wszystkim przygotować pyszne, pieczone kiełbaski i tak rozpoczął się leśny piknik! 

 

Osiemnasta edycja Góry Grosza! :)

Po raz kolejny nasze przedszkole uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” polegającej na zbieraniu monet od 1gr do 5zł. 

 

To już osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. 

 

(...) najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać".

 

Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA?

– Jest największa na ŚWIECIE !!!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI, NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI - pomóżmy dzieciom.

 

(SKARBONKA ustawiona będzie NA PARTERZE w PRZEDSZKOLU)

 

POBIJMY ZESZŁOROCZNY WYNIK - 301 złotych 36 groszy !!!

 

więcej informacji o akcji:

http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

24.11.2017 Misiowe urodziny w naszym przedszkolu!!!!

(...) wszystkie misie w naszym kraju

urodziny dzisiaj mają!

Dzieci wraz z nimi świętuja, 

kochać misie obiecują!!!

 

W piątek w naszym przedszkolu wszystkie dzieci świętowały kolejne urodziny pluszowego Misia!!! W tym dniu, każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego, domowego Misia i zabawom nie było końca! Gdy tylko weszliśmy do przedszkola rozpoczęła się misiowa zabawa misiowa galeria prac plastycznych, misiowa fotobudka, misiowe portrety do własnoręcznego zdobienia, urodzinowe słodkości, a także rozstrzygnięcie misiowego konkursu plastycznego - wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcą - gratulujemy !!!

TAKI MISIOWY DZIEŃ TO SUPER SPRAWA!!! 

 

 

 

Bijesz z nami REKORD GUINESSA?

"Szanowni Państwo, 

Stowarzyszenie "Nasze Dzieci" działające na rzecz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zielonej Górze zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie akcji "Piszemy do Świętego Mikołaja", Celem akcji jest pobicie rekordu Guinessa w kategorii: List do Św. Mikołaja z największą listą życzeń. Dodatkowym celem akcji jest pozyskanie środków na wybudowanie boiska dla dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zielonej Górze (...)

 

Nasze przedsięwzięcie polega na napisaniu trzech życzeń do Świętego Mikołaja, poprzez stronę internetową: 

 

http://piszemydomikolaja.pl 

 

Przyłączcie się z nami do akcji, napiszcie swoje 3 życzenia, powiadomcie swoich znajomych poprzez media społecznościowe smsy czy maile. Bawcie się razem z nami i pomagajcie!

Pokażmy całemu światu, że my też mamy marzenia... i potrafimy je realizować!
Pamiętajcie, że możecie również dodać życzenia swoich dzieci wpisując ich imiona oraz swój adres e-email.

GWARANTUJEMY- Każdy dodany list trafi fizycznie do Mikołaja w Laponii!

 

15.11.2017 Owady, nie robale - warsztaty edukacyjne w grupie Rybki

"Owady, nie robale" to drugie zajęcia cyklu "Żywa edukacja" z Panem Sebastianem Pilichowskim. Podczas warsztatów Rybki dowiedziały się czym są owady oraz po czym poznać, że zwierzę to owad, dyskutowały o zdolności owadów do kamuflażu, poznały gatunki owadów przedstawione na zdjęciach, ale największą atrakcją był pokaz żywych owadów! Dzieci oglądały m.in. różne gatunki karaczanów, patyczaków oraz podziwiały piękną zieloną modliszkę... Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że "OWADY SĄ FAAAAAAAJNE!"

 

15.11.2017 Odwiedziny Górnika w naszym przedszkolu.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził super gość - Górnik PGNiG SA Pan Rafał Bisset!, który spotkał się z przedszkolakami. Górnik przygotował dla dzieci prezentację i film, podczas projekcji których dzieci dowiedziały się jak powstaje ropa i gaz, jak ją wydobywają górnicy i do czego można je wykorzystać, Pan Rafał opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i chętnie udzielał odpowiedzi na pytania dzieci! Dużą atrakcją był strój galowy górnika, przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały elementy stroju, liczyły złote guziki i z zaciekawieniem słuchały skąd się wzięły pióra na czako. Na zakończenie zajęć Pan Rafał przygotował dla dzieci niespodzianki - papierowe czaka, dzięki którym wszystkie przedszkolaki zostały mianowane na inżynierów górniczych i pyszne słodkości.

 

Serdecznie dziękujemy Górnikowi - Panu Rafałowi Bissetowi za odwiedziny oraz Oddziałowi PGNiG SA w Zielonej Górze za możliwość udziału w projekcie!

 

10.11.2017 Przedszkolaki obchodzą Dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości

Przez cały tydzień w przedszkolu we wszystkich siedmiu grupach trwały zajęcia pod hasłem: „Kto Ty jesteś? – Polak mały!” mające na celu kształtowanie poczucia przynależności narodowej oraz postawy patriotycznej wśród najmłodszych. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nauczycielki i zaproszonych gości m.in. słuchały legendy o Powstaniu Państwa Polskiego, śpiewały patriotyczne pieśni, wspólnie wykonywały dekoracje, tematyczne plakaty, pracowały z mapą jak również w hołdzie poległym żołnierzom złożyły kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów II wojny światowej...

09.11.2017 Biedronki i Rybki poznają historię Państwa Polskiego

W czwartek dwie grupy starszaków: Biedronki i Rybki odwiedziła Pani Alina Gajec z  MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KULTURY i EDUKACJI DOM HARCERZA w ZIELONEJ GÓRZE - Pracownia Historii Sztuki i Edukacji Regionalnej, która w ramach autorskiego programu "WINOGRONKA – najmłodsi zielonogórzanie poznają swoje miasto", przygotowala dla dzieci zajęcia pt. Początki Państwa Polskiego. Podczas warsztatów dzieci poznały legendę o początkach naszego kraju i pierwszych władcach, dowiedziały się jak wyglądali nasi przodkowie, wspólnie omówili symbole narodowe polski, odśpiewali hymn polski, następnie wspólnie udali się pod Pomnik Bohaterów II wojny, gdzie złożyli kwiaty. W drodze powrotnej przedszkolaki odwiedziły Park 1000-lecia, gdzie obejrzały głaz z godłem polski upamiętniający powstanie państwa polskiego...

25.10.2017 Przedszkolaki z Grupy Rybki odwiedziły OEPL w Jeziorach Wysokich

W środę rano przedszkolaki z grupy Rybki wyruszyły na wycieczkę autokarową do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Rybki wzięły udział w zajęciach terenowych na ścieżce edukacji przyrodniczo-leśnej "Na wąwozach". Trasa ścieżki wiedzie przez bogaty, mieszany las, który wygląda pięknie o każdej porze roku. Po leśnej wędrówce dzieci udały się na wieżę obserwacyjno-widokową, skąd podziwiały piękno jesiennego lasu, po zejściu w salce edukacyjnej obejrzały film "Drewno jest najważniejsze" przedstawiający zastosowanie drewna w produkcji rożnych przedmiotów, na zakończenie leśnej wyprawy Leśniczy - Pan Paweł Mrowiński zaprosił dzieci na ognisko, podczas którgo samodzielnie piekły kiełbaski i wspólnie biesiadowały. Mimo aury, która płatała nam figle - bawiliśmy się świetnie!!! 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Tygrysków!

Dzień 26 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z grupy Tygrysków i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna dla nich przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Dorota Naumienko dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik oraz słodki upominek!

24.10.2017 Biedroneczki na warsztatach w Domu Harcerza

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Biedronek uczestniczyły w warsztatch plastycznych oraz teatralnych organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji - Dom Harcerza. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały "ziarnistą" mozaikę na plastelinie, zaś na zajęciach teatralnych miały możliwość zabawy prawdziwymi teatralnymi lalkami!

 

20.10.2017 Rybki na spacerze w Parku 1000-lecia
"Jesień na paluszkach
Spaceruje w parku
I rozdaje wszystkim
Swe skarby w podarku
 
Wręcza nam bukiety
Kolorowych liści
I smutek zamienia
W roześmiane myśli
(...) 
Pozdrowi wiewiórkę
Roześmianym echem
A potem pożegna –
Cichutko, z uśmiechem…"
 

W piątkowy ranek przedszkolaki z grupy Rybki wybrały się na spacer do parku 1000-lecia w poszukiwaniu jesieni, szukały jesiennych skarbów i rozpoznawały gatunki drzew liściastych i iglastych oraz wypatrywały zwierząt zamieszkujących park...

 

20.10.2017 Kotki na zajęciach edukacyjnych w Zielonogórskim Muzeum

W piątek przedszkolaki z grupy Kotków uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Zielonogórskim Muzeum w ramach projektu "Muzealne lekcje dla najmłodszych". Podczas zajęć pt. Historia Zielonej Góry przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi nazwa miasta, zwiedziły Muzeum Wina znajdujące się w podziemiach budynku, obejrzały makiety przedstawiające Zieloną Górą dawno, dawniej i dziś!

18.10.2017 Pierwsze warsztaty z Krainą Eksperymentów już za nami !!!

W środę w naszym przedszkolu w grupach Kotków, Rybek, Myszek, Krasnali i Biedronek odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty edukacyjne z Krainą Eksperymentów pt. Chemia i fizyka dla małego Smyka! Podczas warsztatów przedszkolaki produkowały parę wodną, która niczym dym z dawnej lokomotywy unosiła się pod sam sufit! Następnie każdy młody chemik samodzielnie wykonał doświadczenie - kolorowe trąby powietrzne w kieliszkach! 

 

Bierzemy udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Organizatorem konkursu plastycznego na grafikę patriotyczną dotyczącą obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r. jest Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Zwycięski projekt grafiki będzie wykorzystany do zaprojektowania oficjalnego zaproszenia Wojewody Lubuskiego oraz wszystkich materiałów graficznych wykorzystanych do promocji Narodowego Święta Niepodległości w latach 2017-2021 wysyłanego do najważniejszych osób w państwie i województwie oraz współpracowników Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Konkurs jest organizowany w ramach rządowego programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Trzymamy kciuki za Michelle, Franciszka, Nikodema, Gabrysię, Huberta, Julię oraz Jakuba !!!

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 25 października 2017r.

Szychy, szyszki, szyszunie - zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej w grupie Rybek

W środę grupę Rybki odwiedził Pan Sebastian Pilichowski, który w ramach autorskiego projektu Żywa Edukacja przeprowadził z dziećmi zajęcia pt. Szychy, szyszki, szyszunie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały szyszki różnych gatunków drzew iglastych - głównie szyszki sosny i świerku, porównywały igły sosnowe oraz świerkowe pod względem ilości igieł, ich długości, ostrości. Spotkanie miało wiele elementów sensorycznych, dzieci dotykały, wąchały szyszki z zamkniętymi oczami, chodziły boso po macie z pędami drzew iglastych, wąchały żywicę. Opórcz nowych wiadomości o drzewach iglastych, dowiedzieliśmy się także wiele o zwyczajach ptaków i zwierząt zamieszkujących las, poznaliśmy gatunki zwierząt dla których szyszki są przysmakiem jak wiewiórka, dzięcioł czy dzik....

 

 

Przedszkolaki z gr. Kotki na warsztatach plastyczno-muzycznych w Domu Harcerza

Przedszkolaki z grupy Kotki uczestniczyły w warsztatach plastyczno - muzycznych organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji - Dom Harcerza. Zajęcia odbyły się w dwóch częściach - pierwsza część plastyczna podczas, której przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, podczas części drugiej -  tańcowały i bawiły się muzycznie. Zobaczcie sami!

 

09.10.2017 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pr. DARY JESIENI

W poniedziałek odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pt. "Dary jesieni", wręczenie nagród odbyło się podczas warsztatów edukacyjnych pt."Dziś już każdy przedszkolak wie, dlaczego owoce i warzywa się je!". Podczas zajęć przedszkolaki z grup młodszych i starszych dowiedziały się jakie warzywa i owoce rosną jesienią, dlaczego należy je jeść, mogły dotknąć, posmakować, powąchać, były jesienne zagadki, piękne, kolorowe piosenki, gry i zabawy z nagrodami! a jurorem - Pani Jesień! Przedszkolaki świetnie się bawiły! a zwieńczeniem jesiennych zajęć było wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom jesiennego konkursu! Wszystkie prace były piękne, kolorowe i jesienne, jury miało niemały problem, żeby wybrać te najpiękniejsze!, dlatego każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i upominek :)

 

Grupy starsze:

Hulalka Denis I MIEJSCE 

Kielmann Kuba II MIEJSCE 

Nakonieczna Gabrysia III MIEJSCE

Kiczak Karolina  WYRÓŻNIENIE

Kos Aniela  WYRÓŻNIENIE 

 

Grupy młodsze:

Piwko Jędrek  I MIEJSCE

Kąkol Dawid II MIEJSCE

Strzelczyk Laura III MIEJSCE 

Krechowicz Kaja WYRÓŻNIENIE 

Żołyńska Basia WYRÓŻNIENIE 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział !!!

Piękne jesienne prace, możecie Państwo podziwiać do końca tygodnia w holu szatni. 

 

06.10.2017 Przedszkolaki z grupy Rybki na zajęciach edukacyjnych w Zielonogórskim Muzeum

W piątek przedszkolaki z grupy Rybki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Zielonogórskim Muzeum w ramach projektu "Muzealne lekcje dla najmłodszych". Podczas zajęć pt. Historia Zielonej Góry przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi nazwa miasta, poznały tradycje winiarskie - zwiedziły Muzeum Wina znajdujące się w podziemiach budynku - dawne narzędzia służące do wyrobu wina, wielkie drewniane beczki oraz podziwiały piękne, kolorowe, kryształowe puchary na wino. Obejrzały również makiety przedstawiające Zieloną Górą dawno, dawniej i dziś! Byliśmy bardzo zaskoczeni jak rozwinęło się nasze miasto! Na zakończenie Rybki wykonały prace plastyczne - kolorowe winogronka.

04.10.2017 Rybki na zajęciach edukacyjnych w Państwowej Straży Pożarnej w ramach programu OGNIK

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy Rybki uczestniczyły w niecodziennych zajęciach na sali edukacyjnej "Ognik" w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej. Zielonogórski „Ognik” jest już kolejną salą tego typu w Polsce, a drugą w województwie. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. 

 

Podczas zajęć szkoleniowych prowadzonych przez Strażaka Pana Krystiana - młodzi kadeci! - wyposażeni w hełmy i strażackie bluzy - dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich w życiu codziennym, jak sobie z nimi radzić oraz jak się przed nimi ustrzec. Przedszkolaki  uczyły się jak reagować w sytuacji zagrożenia, powtórzyły alarmowe numery - mało tego odegrały scenki rozmowy ze strażakiem przyjmującym  zgłoszenie! Dowiedziały się czym jest czad, jak ustrzec się przed zatruciem,  jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń jak również do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru zarówno w mieszkaniu jak i w lesie.

 

Był dym, był alarm na akcję, był strażacki wóz, była akcja - jednym słowem BYŁ CZAD !!! :) 

 

 

30.09.2017 Sadzimy żonkile w ramach akcji POLA NADZIEI !!!

Tradycją lat ubiegłych również w tym roku uczestniczyliśmy w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili w ramach akcji POLA NADZIEI, które odbyło się 30 września 2017 r.  o godz. 12.00  pod Urzędem Miasta Zielona Góra ul. Podgórna 22.  

 

Celem akcji, której symbolem jest żonkil, poza pozyskiwaniem funduszy na działalność Hospicjum jest przede wszystkim edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa, a szczególnie jego najmłodszej części, na los osób terminalnie chorych

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy włączyli sie do tegorocznej akcji, jednocześnie przypominamy, że cebulki nadal można  nabyć u nauczycielek w grupach - wpłata za cebulkę dowolna.

 

Na zdjęciach Sonia z grupy Krasonoludków, która razem z Rodzicami, Paniami - Ewą i Klaudią - dzielnie reprezentowała nasze przedszkole w tegorocznej edycji akcji!!! 

 

BIERZEMY udział w Ogólnopolskim konkursie - Przedszkole młodych patriotów !!!

Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO, konkurs trwa od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Po wykoniu zadań konkursowych przewidzianych regulaminem, otrzymamy certyfikat „Przedszkole młodych patriotów”.

 

Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

 

UWAGA AKCJA - POLA NADZIEI !!!

Witamy w 9 edycji Pól Nadziei! -  przyłączcie się do nas !!!

 

Tradycją lat ubiegłych nasze przedszkole włącza się w tegoroczną akcję „Pola Nadziei” a co za tym idzie uczestniczyć będzie w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili, które odbędzie się  30 września 2017 r. (sobota)  o godz. 12.00  pod Urzędem Miasta Zielona Góra ul. Podgórna 22 (na parkingu). 

 

 

W tym roku już po raz dziewiąty  Hospicjum bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych – „Pola Nadziei”której celem poza pozyskiwaniem funduszy na działalność Hospicjum jest przede wszystkim edukacja i uwrażliwianie społeczeństwaa szczególnie jego najmłodszej części, na los osób terminalnie chorych. Chcemy przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.


 Cebulki żonkili są do kupienia u nauczycielek w grupach - wpłata za cebulkę jest dowolna.

 

zakupione przez Państwa cebulki będziecie mogli zasadzić 30 września 2017 r. (sobota)  o godz. 12.00  pod Urzędem Miasta Zielona Góra ul. Podgórna 22 (na parkingu). 

 

27.09.2017 Biedronki szukają Bachusików.

W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne zajęcia w ramach Programu "Winogronka – najmłodsi zielonogórzanie poznają swoje miasto". Zajęcia pt. "Bachus –grecki bóg w naszym mieście" rozpoczeły się w przedszkolu, gdzie Pani mgr Alina Gajec opowiedziała przedszkolakom o Bachusie - greckim bogu, wspólnie obejrzeli przykłady dzieł starożytnych, poznali jego atrybuty, następnie wspólnie udali się na wycieczkę na stare miasto - gdzie rozpoczęła się zabawa w poszukiwanie rzeźb i obrazów przedstawiających Bachusa. 

27.09.2017 Rybki na warsztatach w BWA pt. Performance

Dzieci z grupy Rybki na warsztatch w BWA, przedszkolaki uczestniczyły w performance: Julia Kurek: Lucha Libre. Cifra Negra. Podczas zajęć, dowiedziały się czym jest performance, poznały część materiału performance Julii Kurek, następnie wykonały maski Super Bohaterów, a każda z nich miała inną super moc...

21.09.2017 Biedronki biesiadują pod Topolą !!!

W dniu dzisiejszym w Miejskim Przedszkolu nr 20 obyła się kolejna edycja "Biesiady pod Topolą" !!! Biesiada pod Topolą to cykliczna impreza dla miejskich przedszkoli z Zielonej Góry. Biesiada to wspaniała okazja do wspólnego śpiewania i biesiadowania czyli zabaw, rozmów i zajadania przepysznych, własnoręcznie upieczonych przez przedszkolaki ciasteczek. W tegorocznej edycji wystąpiły dzielne przedszkolaki z grupy Biedronek!!! Dzieci zaśpiewały i wytańczyły piosenkę pt.: Kolorowa jesień za co otrzymały ogromne oklaski oraz nagrodę.

Serdecznie gratulujemy dzieciom z Grupy Biedronek i dziękujemy za piękną reprezentację naszego przedszkola podczas biesadowania !!! a organizatorom biesiady za zaproszenie i wspólną zabawę:)

 

 

 

21.09.2017 Rybki szukają jesieni w Parku 1000-lecia

(...) W cieniu, pod drzewami 
cicho śpią kasztany, 
każdy błyszczy pięknie, 
niby malowany. 

Lecą liście z drzewa 
różnokolorowe, 
te są żółto – złote, 
a tamte – brązowe. 

Jeszcze niby ciepło, 
słonko świeci, grzeje... 
aż tu nagle skądejś 
wichrzysko zawieje (...)

29.09.2017 Pierwszy Zielonogórski Dzień Przedszkolaka w hali CRS

Pierwszy Zielonogórski Dzień Przedszkolaka zgromadził w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego aż 1,3 tys. starszaków. Przedszkolaki bawiły się razem z Motomyszą Falubazu i Dzikiem Wsadzikiem - maskotką Stelmetu BC, dla przedszkolaków przygotowano liczne atrakcje, m.in. pokazy zumby i rock and rolla. Gości powitali prezydent Janusz Kubicki i wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Z naszego przedszkola na obchody Dnia Przedszkolaka na halę CRS-u wybrały się dwie najstarsze grupy - Grupa Krasnoludków i Grupa Rybek, zabawa była przednia!

Pierwsze tygodnie maluszków z Grupy Tygrysków w naszym przedszkolu :)

Mija trzeci tydzień naszego wspólnego pobytu w przedszkolu. Dzieci z grup Tygrysków i Misiów bardzo szybko zdobyły sympatię swoich Pań oraz wszystkich pracowników przedszkola - bardzo też polubiły siebie nawzajem, nawiązały pierwsze przyjaźnie! Miejmy nadzieję, że to co trudne już za nimi, a teraz tylko uśmiech i wspaniała zabawa, a radości i pogody ducha jak widać im nie brakuje !

19.09.2017 Grupa Rybki na warsztatach teatralno- plastycznych w Domu Harcerza

We wtorek przedszkolaki z Grupy Rybki uczestniczyły w zajęciach plastycznych oraz warsztatach teatralnych w ramach programu "Wtorki ze sztuką" realizowanego przez Dom Harcerza ze współpracy z zielonogorskimi przedszkolami. Podczas zajęć teatralnych z Panią mgr Martą Pohrebny dzieci "Bawiły się z samogłoskami", opowiadały, szeptały i krzyczały samogłoskami, myśleliście, że się nie da? Da się! a śmiechu przy tym co nie miara! Na zajęciach plastycznych z Panią mgr Urszulą Suder - Rybki wykonały kartki okolicznościowe z pięknymi bibułkowymi kwiatami! 

18.09.2017 Krasnoludki na warsztatach w BWA

W poniedziałek przedszkolaki z grupy Krasnoludki uczestniczyły w niecodziennych warsztatch pt. Animacja w Galerii BWA. Dzieci poznały czym jest animacja, do czego służy oraz jakie mogą być jej rodzaje, następnie same spróbowały wykonać własną "krasnoludkową animację". Jak im poszło?  - zobaczcie sami!

11.09.2017 Rybki szukają Bachusików

W poniedziałek grupa Rybek z Panią mgr Aliną Gajec z Domu Harcerza wybrała się na spacer po ulicach Zielonej Góry w poszukiwaniu zielonogórskich Bachusików. Podczas spaceru przedszkolaki odnalazły 28 z 43 Bachusików znajdujących się na terenie naszego miasta! Odnaleźliśmy m.in. Aldemedusa, Beczkusa, Brukusa, Ciekawka, Degustikusa, Kredytysa, MZKusa, Magikusa, Nieruchomixa, Transportikusa, Cudakusa Wspaniałego a także Skarboniusza! 

http://bachusiki.zgora.pl

 

08.09.2017 Przedszkolaki z Grupy Biedronki uczestniczą w projekcie edukacyjnym pt. Winogronka

Przedszkolaki z grupy Biedronek uczestniczą w projekcie edukacyjnym "WINOGRONKA – najmłodsi zielonogórzanie poznają swoje miasto. Cykl zajęć dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych" - opracowanych i zorganizowanych przez Panią mgr Alinę Gajec z Domu Harcerza w Zielonej Górze. Dziś odbyły się pierwsze zajęcia cyklu pt. Zielonogórska winnica. W ramach zajęć przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na winne wzgórze, oglądały dawne domki winiarzy (obecna Palmiarnia) jak również zwiedziły piwniczkę winiarską znajdującą się w Palmiarni... 

06.09.2017 Krasnoludki i Rybki na Zielonogórskiej Palmiarnii.

Winobraniowe szaleństwo ogarnęło miasto a nasze przedszkolaki z Grup Krasnoludków i Rybkek ochoczo wyruszyły na winobraniową wycieczkę!, której celem było zwiedzanie winnicy znajdującej się na Palamiarni, oglądanie winnej piwniczki jak również podziwianie pięknej panoramy miasta z balkonu widokowego Palmiarni. Przedszkolaki zwiedziły winnice, skosztowały rosnącycyh tam winogron - zdecydowanie zielone były słodsze!, odwiedziły zwierzęta mieszkające na Palmiarnii a na zakończenie obejrzały "Wystawę motyli", których barwy wprawiły dziewczynki w zachwyt, chłopcom najbardziej podobały się wielkie chrząszcze, ważki i skorpiony, zobaczcie sami!

 

 

Ubezpieczenie 2017/2018

Dnia 31.08.2017 Przedstawiciele Rady Rodziców naszego przedszkola wybrali na ubezpieczyciela dzieci w roku szkolnym 2017/2018 - Firmę COMPENSA.

Wysokość składki wynosi 40 zł za cały rok. Składka płatna u nauczycielek w grupach - koniecznie wyliczona kwota, wpłaty dokonujecie Państwo do końca września 2017.

 

Szczegółowy zakres ubezpieczenia:

Witamy nowy rok szkolny!

 

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym !!!!

 

Mamy nadzieję, że będzie to rok pełen pozytywnych wrażeń, zabawy i mile spędzonych dni.

Życzymy wszystkim - uśmiechu na twarzy, który rozpromieni każdy dzień !!!

 

POWODZENIA !!!

01.06.2017 Bijemy OGÓLNOPOLSKI REKORD w masowym czytaniu w jednym momencie.

01.06.2017 JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM! – pierwszego czerwca 2017 roku na placu zabaw NASZE PRZEDSZKOLAKI wraz z NAUCZYCIELKAMI "biły" ogólnopolski rekord w MASOWYM CZYTANIU W JEDNYM MOMENCIE.

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki, stąd akcja promowana przez Biblioteki w naszym kraju!, mająca na celu przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przynosząc nasze ulubione książki, wspólnie czytając na przedszkolnym placu, wymieniając się książeczkami chcieliśmy pokazać, że czytanie jest SUPER!

"10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie."

 

Czy udało NAM się w tym roku pobić zeszłoroczny REKORD?? – Będziemy informować niebawem!

31.05.2017 Tygryski i Rybki jadą do MINI ZOO w Mostkach

31.05.2017 w środę grupy – Tygrysków i Rybek pojechały autokarem na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do Portu 2000 w Mostkach. O 8:30 punktualnie pojawiliśmy się pod naszym przedszkolem by stamtąd wyruszyć w dalszą drogę. Na miejscu w Mostkach na przedszkolaki czekało wiele niespodzianek – przede wszystkim zwiedzanie Mini ZOO, które wcale nie jest takie mini! – mieszka w nim wiele pięknych i niespotykanych gatunków zwierząt, przedszkolaki co chwilę otwierały buzie ze zdziwienia, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także wielkie figury dinozaurów pod którym wszyscy chłopcy chcieli mieć zdjęcia! Po wycieczce w ZOO przyszedł czas na zabawę, na wielkich dmuchanych zamkach bawiliśmy się znakomicie, śmiechom i radości nie było nie końca! niestety i najwytrwalsi w końcu musieli odpocząć, w cieniu drzew odbył się piknik, najedzeni, wybawieni wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola...

Taka ZIMA to jest ZIMA!!

"Taka zima to jest zima – 
rzeki w biegu mróz zatrzymał, 
biały ten i tamten brzeg, 
co dzień pada śnieg, śnieg, śnieg. 

Mamy styczeń – zima już, 
a na dworze mróz, mróz, mróz."

 

A tak wspaniale bawiły się dzieci z grupy "Rybek" na przedszkolnym placu zabaw w mroźny, zimowy ranek 16.01.2017 !!!

 

Zimowy spacer Grupy Rybki...

Wokół roztopy, a my wspominamy piękny, słoneczny, zimowy dzień - 10.01.2017 Grupa Rybki wybrała się do Parku Tysiąclecia aby poobserwować zimową przyrodę, naszym celem było sprawdzenie, czy promyki słońca przebudziły wiewiórki jak również pobranie śniegu do eksperymentu, aby sprawdzić - czy śnieg rzeczywiście jest tak czysty na jaki wygląda...