21.02.2024 Zajęcia ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej.

miesiąc temu

21.02 grupę Misiów odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej - Pan Łukasz Jęcz oraz Pan Piotr Palczyński z psem Bibi. Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały pokaz umiejętności Bibi, piesek wykonywał komendy właściciela, sztuczki oraz z ochotą zajadał przekąski, którymi częstowały go dzieci. Pan Piotr opowiedział dzieciom o tym jak należy dbać o psa, w jaki spsób zachowywać się podczas kontaktu z psem oraz w jaki sposób powinny się zachować podczas ataku psa - pozycja żółwika. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jak wygląda strój oraz wysposażenie strażaka podczas akcji, Pan Łukasz opowiedział dzieciom z jakimi sytuacjami spotyka się strażak podczas akcji i jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają. Na zakończenie zajęć Pań Łukasz zaprosił dzieci do "wyjazdu na akcję", Misie "ubrały" strażackie stroje i razem za Panem Łukaszem wyruszyły gasić pożar - prawdziwym strażackim wężem! Spójrzcie sami!