Galeria zdjęć

W tym dziale będziemy zamieszczać zdjęcia naszych przedszkolaków z różnych wydarzeń! 
 

13.06.2018 Indiański Dzień Dziecka polsko-niemieckie spotkanie przedszkolaków!

Dnia 13 czerwca 2018r. przedszkolaki z grupy Krasnali spotkały się z dziećmi z partnerskiego przedszkola w Cottbus, aby wspólnie świętować w ramach projektu pn. „Transgraniczny Dzień Dziecka – bal przedszkolaków”, który odbył się, dzięki finansowemu wsparciu z Funduszu Małych Projektów z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska (2014 – 2020) w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz budżetu państwa.

Celem projektu było pogłębienie znajomości między dziećmi, ukazanie im obyczajów radosnych obchodów Dnia Dziecka oraz tradycyjnych dziecięcych zabaw, w połączeniu z nietypową indiańską scenografią, poprzez wspólne igraszki i gry edukacyjno-integracyjne.

Terapia pedagogiczna "Ja też potrafię!"

Terapię pedagogiczną w naszym przedszkoli prowadzi Pani Wioletta Osocka - nauczycielka z gr. Tygrysków.

Terapia pedagogiczna to specjalistyczne działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Podczas zajęć najważniejsze jest stworzenie dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego na miarę ich możliwości.

Metody metody wspierające i stymulujące naturalny rozwój dziecka oraz angażujące wiele zmysłów: słuch, wzrok, dotyk, stosowane podczas zajęć terapeutycznych to np.:

elementy Metody Dobrego Startu wg M.Bogdanowicz muzykoterapia bajkoterapia wybrane techniki relaksacyjne ćwiczenia grafomotoryczne M.Bogdanowicz „Dziecięca matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńskiej elementy Metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne elementy metody Pedagogiki Zabawy i inne wg. potrzeb.

Cele terapii pedagogicznej:

stymulowanie rozwoju dziecka – jest to cel nadrzędny stymulowanie i usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznych wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach eliminowanie niepowodzeń poprzez różne techniki eliminowanie niepowodzeń emocjonalno – społecznych i ich konsekwencji.
Kółko teatralne "Bawimy się w teatr"

Zajęcia teatralne prowadzone są przez nauczycielki - Panią Natalię Żurawską i Pania Klaudię Wiencko.

 

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Teatr, będący z natury rzeczy syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Dziecko w wieku przedszkolnym wykazuję naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, na przykład: w śpiewie, mowie, geście, ruchu.

 

Celem naszych zajęć teatralnych jest rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej Głównym celem kółka jest zapoznanie dzieci ze sztuką teatralną tj. poznawanie środków wyrazu artystycznego, stosowanych w teatrze, kształcenie umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych, wprowadzenie gry aktorskiej w inscenizacjach i widowiskach teatralnych być może zakończonych występem przed publicznością :)

Kółko kulinarne "Mały kucharz"

Kółko kulinarne "Mały kucharz" prowadzone jest przez nauczycielki - Panią Jolantę Michalak oraz Panią Iwonę Inforowicz.

 

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, którego organizm intensywnie się rozwija. Jakość jedzenia i jego rodzaj oraz prawidłowe nawyki żywieniowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym m.in. otyłości u dzieci. Przyzwyczajenia żywieniowe ulegają obecnie szybkim zmianom i są to, niestety zmiany w złym kierunku. Dlatego konieczne jest podejmowanie działań na rzecz korygowania przyzwyczajeń i kształtowania właściwych nawyków żywieniowych przedszkolaków. Nie jest to zadanie łatwe, ale możliwe :)

 

 „Mały kucharz” to dla przedszkolaków zabawa i wielka przygoda, których efektem będzie nabywanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz umiejętności przyrządzania zdrowych posiłków dla całej rodzinki !

11.10.2016 Gr. Krasnale w zielonogórskim Planetarium

11.10.2016 dzieci z gr. Krasnale wybrały się na wycieczkę do zielonogórskiego Planetarium. W Planetarium Krasnoludki obejrzały film edukacyjny pt. "Mała Gwiazdka". 

 

"Mała Gwiazdka to opowieść o „przeciętnej” żółtej gwiazdce, która przemierza Wszechświat w poszukiwaniu własnych planet by móc je ogrzewać i chronić. W trakcie swojej podróży spotyka wiele różnych obiektów, między innymi inne gwiazdy. To dzięki tym spotkaniom dowiaduje się z czego zrobione są gwiazdy, co powoduje, że każda z nich jest wyjątkowa i odkrywa, że gwiazdy łączą się, tworząc galaktyki.

 

Czy bohaterka odnalazła wymarzone planety? Czy poznała więcej tajemnic Wszechświata? O tym przekonały się pod kopułą Planetarium Wenus przedszkolaki z gr. Krasnale. 

Kółko plastyczne "Wielcy - mali artyści"

Koło plastyczne "Wielcy - mali artyści" prowadzone jest przez nauczycielki - Panią Anię Pacan (gr. Misie, Krasnale i Tygryski) oraz Pania Moniką Potoczniak (gr. Rybki, Myszki, Misie i Biedronki), zajęcia odbywają się we wtorki lub środy w zależności od grupy.

 

Twórczość plastyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Sztuka poza funkcją zabawową pełni między innymi funkcje poznawczą i wychowawczą obejmującą całą osobowość dziecka. Praca umysłu w połączeniu z pracą rąk sprawia, że zajęcia artystyczne stają się ważnym, niewerbalnym środkiem poznawania otaczającej rzeczywistości. Koło plastyczne jest wyrazem zainteresowania i troski o dziecko oraz o rozwój jego zdolności. Dzięki zajęciom plastycznym kształtuje ono swoją osobowość i zwiększa szansę powodzenia w szkole i w życiu.

 

Doceniając wartości twórczej aktywności i obserwując rozwój twórczości artystycznej dzieci przedszkolnych, ich pierwsze sukcesy i osiągnięcia, zdecydowałyśmy się prowadzić zajęcia dodatkowe właśnie z zakresu aktywności plastycznej dzieci.

Kółko matematyczne "Matematyka na start"

Prowadzone jest przez dwie nauczycielki naszego przedszkola p. Wiesławę Powałowską ( grupa młodsza ) oraz p. Ewę Kulas ( grupa starsza ). 

 

Zajęcia prowadzone są metodą Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, której celem jest wspomaganie rozwoju umysłowego oraz edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym. 

 

W edukacji matematycznej dzieci w wychowaniu przedszkolnym najważniejsze stają się osobiste doświadczenia. To one stanowią podwalinę, z której dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Pozwólmy dzieciom działać i doświadczać.

Kółko "ORYGAMI dla najmłodszych"

Kółko "Orygami dla najmłodszych" prowadzi nauczycielka Pani Dorota Łazewska, zajęcia odbywają się osobno dla grup starszych oraz grup młodszych.

 

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka. Wielu pedagogów, nauczycieli i psychologów, dostrzegając potencjał, jaki posiada sztuka origami w wychowaniu i kształceniu dzieci, włączyła tę formę w swój program pracy. Origami pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych, dzięki temu dziecko odbiera wrażenia, angażując wszystkie możliwe zmysły.

 

Zajęcia koła origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Sztuka origami, w szczególności origami płaskiego z koła czy kwadratu, uczy dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę twórczą dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

Kółko muzyczno-taneczne

Kółko muzyczno-taneczne prowadzone jest przez nauczycielkę -  Panią Magdalenę Włodarczak.

 

Muzyka jest nieustannie obecna w naszym życiu. Uszlachetnia, uwrażliwia, rozwija inteligencję. Zajęcia łączące ruch z muzyką poprawiają w znacznym stopniu koordynację wzrokowo – ruchową, oddziaływają dodatnio na pracę płuc oraz układ nerwowy. Wzbogacają słownictwo dzieci i poprawiają wymowę oraz rozwijają słuch fonematyczny. Praca w kole uwrażliwia dzieci na piękno muzyki, doskonali umiejętności wokalne, kształci zdolności słuchowe, spostrzegawczość, zdolność do analizy i syntezy oraz koncentracji uwagi. Gra na instrumentach muzycznych ma wpływ na rozwój muzykalności dziecka.

 

Zajęcia muzyczne pozwalają na tworzenie atmosfery radości z muzykowania oraz stymulują wysiłek intelektualny w celu wykazania coraz trudniejszych umiejętności. Działalność koła koncentruje się wokół takich zagadnień muzycznych jak: śpiew, taniec, gra na instrumentach, gry i zabawy muzyczne oraz aktywność twórcza.

16.09.2016 Grupy Misie i Rybki na zajęciach w Komendzie Głównej Policji w Zielonej Górze

 

Dnia 16.09.2016 przedszkolaki z grupy Rybki i grupy Misie wybrały się na wycieczkę do Komendy Głównej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów. Na zajęcia w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” zaprosiła nas Pani podinsp. Wioletta Sokołowska-Domagała. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach.

Podczas zajęć Pani Wioletta wyjaśniła dzieciom na czym polega bezpieczne zachowanie w domu, przedszkolu i na drodze. Nie zabrakło pokazu w postaci filmu edukacyjnego, w którym to bohater z dziecięcych kreskówek – Spongebob z ogromną! pomocą dzieci – bezpiecznie przemierzał wirtualnie miasto. Dzięki specjalnie przygotowanemu przejściu dla pieszych z atrapą sygnalizatora świetlnego dzieci pokazały jak prawidłowo przez nie przechodzić, chętnie rozwiązywały zadania, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami, z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach - wiedzą co znaczy być ostrożnym i jak wezwać policję, gdy dzieje się coś niebezpiecznego.

 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

07.09.2016 Grupa Rybki na Zielonogórskiej Palmiarni

Dnia 07.09.2016 dzieci z grupy Rybki w ramach tematyki "Winobrania" udały się na wycieczkę do Zielonogórskiej Palmiarni. Podczas wycieczki dzieci oglądały rosnące wokół winorośle jak również skosztowały pysznych słodkich winogron! Po zajęciach w plenerze odwiedziliśmy wnętrze Palmiarni, gdzie największe zainteresowanie wzbudziła "Wystawa motyli" z licznymi okazami egzotycznych motyli i innych owadów oraz "ryby giganty" - tak nazwały je dzieci :)