11.10.2016 Gr. Krasnale w zielonogórskim Planetarium

11.10.2016 dzieci z gr. Krasnale wybrały się na wycieczkę do zielonogórskiego Planetarium. W Planetarium Krasnoludki obejrzały film edukacyjny pt. "Mała Gwiazdka".

"Mała Gwiazdka to opowieść o „przeciętnej” żółtej gwiazdce, która przemierza Wszechświat w poszukiwaniu własnych planet by móc je ogrzewać i chronić. W trakcie swojej podróży spotyka wiele różnych obiektów, między innymi inne gwiazdy. To dzięki tym spotkaniom dowiaduje się z czego zrobione są gwiazdy, co powoduje, że każda z nich jest wyjątkowa i odkrywa, że gwiazdy łączą się, tworząc galaktyki.

Czy bohaterka odnalazła wymarzone planety? Czy poznała więcej tajemnic Wszechświata? O tym przekonały się pod kopułą Planetarium Wenus przedszkolaki z gr. Krasnale.