Kółko muzyczno-taneczne

Kółko muzyczno-taneczne prowadzone jest przez nauczycielkę -  Panią Magdalenę Włodarczak.

Muzyka jest nieustannie obecna w naszym życiu. Uszlachetnia, uwrażliwia, rozwija inteligencję. Zajęcia łączące ruch z muzyką poprawiają w znacznym stopniu koordynację wzrokowo – ruchową, oddziaływają dodatnio na pracę płuc oraz układ nerwowy. Wzbogacają słownictwo dzieci i poprawiają wymowę oraz rozwijają słuch fonematyczny. Praca w kole uwrażliwia dzieci na piękno muzyki, doskonali umiejętności wokalne, kształci zdolności słuchowe, spostrzegawczość, zdolność do analizy i syntezy oraz koncentracji uwagi. Gra na instrumentach muzycznych ma wpływ na rozwój muzykalności dziecka.

Zajęcia muzyczne pozwalają na tworzenie atmosfery radości z muzykowania oraz stymulują wysiłek intelektualny w celu wykazania coraz trudniejszych umiejętności. Działalność koła koncentruje się wokół takich zagadnień muzycznych jak: śpiew, taniec, gra na instrumentach, gry i zabawy muzyczne oraz aktywność twórcza.

Brak zdjęć w tej galerii