Kółko plastyczne "Wielcy - mali artyści"

Koło plastyczne "Wielcy - mali artyści" prowadzone jest przez nauczycielki - Panią Anię Pacan (gr. Misie, Krasnale i Tygryski) oraz Pania Moniką Potoczniak (gr. Rybki, Myszki, Misie i Biedronki), zajęcia odbywają się we wtorki lub środy w zależności od grupy.

Twórczość plastyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Sztuka poza funkcją zabawową pełni między innymi funkcje poznawczą i wychowawczą obejmującą całą osobowość dziecka. Praca umysłu w połączeniu z pracą rąk sprawia, że zajęcia artystyczne stają się ważnym, niewerbalnym środkiem poznawania otaczającej rzeczywistości. Koło plastyczne jest wyrazem zainteresowania i troski o dziecko oraz o rozwój jego zdolności. Dzięki zajęciom plastycznym kształtuje ono swoją osobowość i zwiększa szansę powodzenia w szkole i w życiu.

Doceniając wartości twórczej aktywności i obserwując rozwój twórczości artystycznej dzieci przedszkolnych, ich pierwsze sukcesy i osiągnięcia, zdecydowałyśmy się prowadzić zajęcia dodatkowe właśnie z zakresu aktywności plastycznej dzieci.