Kółko teatralne "Bawimy się w teatr"

Zajęcia teatralne prowadzone są przez nauczycielki - Panią Natalię Żurawską i Pania Klaudię Wiencko.

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Teatr, będący z natury rzeczy syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Dziecko w wieku przedszkolnym wykazuję naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, na przykład: w śpiewie, mowie, geście, ruchu.

Celem naszych zajęć teatralnych jest rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej Głównym celem kółka jest zapoznanie dzieci ze sztuką teatralną tj. poznawanie środków wyrazu artystycznego, stosowanych w teatrze, kształcenie umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych, wprowadzenie gry aktorskiej w inscenizacjach i widowiskach teatralnych być może zakończonych występem przed publicznością :)