Kółko "ORYGAMI dla najmłodszych"

Kółko "Orygami dla najmłodszych" prowadzi nauczycielka Pani Dorota Łazewska, zajęcia odbywają się osobno dla grup starszych oraz grup młodszych.

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka. Wielu pedagogów, nauczycieli i psychologów, dostrzegając potencjał, jaki posiada sztuka origami w wychowaniu i kształceniu dzieci, włączyła tę formę w swój program pracy. Origami pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych, dzięki temu dziecko odbiera wrażenia, angażując wszystkie możliwe zmysły.

Zajęcia koła origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Sztuka origami, w szczególności origami płaskiego z koła czy kwadratu, uczy dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę twórczą dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.