Kółko kulinarne "Mały kucharz"

Kółko kulinarne "Mały kucharz" prowadzone jest przez nauczycielki - Panią Jolantę Michalak oraz Panią Iwonę Inforowicz.

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, którego organizm intensywnie się rozwija. Jakość jedzenia i jego rodzaj oraz prawidłowe nawyki żywieniowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym m.in. otyłości u dzieci. Przyzwyczajenia żywieniowe ulegają obecnie szybkim zmianom i są to, niestety zmiany w złym kierunku. Dlatego konieczne jest podejmowanie działań na rzecz korygowania przyzwyczajeń i kształtowania właściwych nawyków żywieniowych przedszkolaków. Nie jest to zadanie łatwe, ale możliwe :)

„Mały kucharz” to dla przedszkolaków zabawa i wielka przygoda, których efektem będzie nabywanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz umiejętności przyrządzania zdrowych posiłków dla całej rodzinki !