16.09.2016 Grupy Misie i Rybki na zajęciach w Komendzie Głównej Policji w Zielonej Górze

Dnia 16.09.2016 przedszkolaki z grupy Rybki i grupy Misie wybrały się na wycieczkę do Komendy Głównej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów. Na zajęcia w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” zaprosiła nas Pani podinsp. Wioletta Sokołowska-Domagała. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach.

Podczas zajęć Pani Wioletta wyjaśniła dzieciom na czym polega bezpieczne zachowanie w domu, przedszkolu i na drodze. Nie zabrakło pokazu w postaci filmu edukacyjnego, w którym to bohater z dziecięcych kreskówek – Spongebob z ogromną! pomocą dzieci – bezpiecznie przemierzał wirtualnie miasto. Dzięki specjalnie przygotowanemu przejściu dla pieszych z atrapą sygnalizatora świetlnego dzieci pokazały jak prawidłowo przez nie przechodzić, chętnie rozwiązywały zadania, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami, z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach - wiedzą co znaczy być ostrożnym i jak wezwać policję, gdy dzieje się coś niebezpiecznego.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!