Miejskie Przedszkole nr 6

AKTUALNOŚCI

 

 

Miejskie Przedszkole nr 6
Stanisława Wyspiańskiego 16
Zielona Góra 65-036
68 444 82 26 / 660 436 058

      
 mp6.zielonagora@onet.pl       

                                                                  

31.03.2021 Świąteczne ozdoby wykonane przez przedszkolaki.

               

                                                                                 

Wszystkie dzieci - te młodsze i starsze uwielbiają lepić, wycinać, przyklejać i kolorować! Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedszkolaki we wszystkich grupach wykonały piękne, świąteczne prace plastyczne, a wykonanie ich sprawiło im wiele radości :)

 

22.03.2021 Obchody pierwszego Dnia Wiosny w przedszkolu.

                                                                                   

Dzieci wszystkich grup czekały na ten dzień z utęsknieniem, owszem wszystkie lubią zimę, jednak z radością i uśmiechem na buzi powitały wiosnę! W tym dniu w przedszkolu było barwnie, wesoło, kolorowo tak prawdziwie wiosennie!

 

         

 

 

 

Zabawy w teatr - grupa Myszki.

Myszki juz wiedzą co to jest scena, widownia, dekoracje, aktor, pacynka, rekwizyt, plakat. Dzieci bawiły się pacynkami, prowadziły dialog w parach, były aktorami w przedstawieniu " Trzy świnki" oraz inscenizowały piosenkę z rekwizytami. Wszystkie maluszki brały aktywny udział z radością i zainteresowaniem. 

 

REKRUTACJA 2021/2022

!!! UWAGA  RODZICE !!!

 

15 marca 2021 r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Na złożenie wniosków mają Państwo czas do 31 marca 2021 r.

 

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo TUTAJ ORAZ W ZAKŁADCE REKRUTACJA 2021/2022.

 

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok-szkolny 2021-2022Pobierz

 

Wniosek o przyjęcie dziecka można wypełnić na dwa sposoby:

1. Elektronicznie ( instrukcja poniżej):

Przesyłając wniosek w formie elektronicznej należy pamiętać o wszystkich załącznikach potwierdzających spełnianie poszczególnych kryteriów oraz adresu zamieszkania. Tylko kompletny wniosek – podpisany i zeskanowany wraz z zeskanowanymi, podpisanymi przez Państwa załącznikami wyczerpuje procedurę i daje pewność, że pod względem formalnym jest on poprawnie złożony.

Wnioski przesłane mailem na adres przedszkola nie będą rozpatrywane.

Instrukcja przesyłania dokumentu:

http://www.zielona-gora.pl/system/obj/10539_Instrukcja%20przesylania%20dokumentow%20przedszkole.pdf

 

2. W formie papierowej:

Wniosek i załączniki powinny być  umieszczone w "foliowej koszulce" lub kopercie tak, by stanowiły całość i złożone do skrzynki  przy głównym wejściu do przedszkola.

Formularze dostępne niżej i do pobrania na stronie internetowej Miasta Zielona Góra:

http://www.zielona-gora.pl/PL/1045/7965/Nabor_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_2021_2022/

 

Informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych tzw. RODO prosimy pobierać ze strony internetowej przedszkola, ponieważ jest ona dedykowana konkretnie naszej placówce.
 

Ze względu na istniejący stan pandemii zachęcamy Państwa do elektronicznego składania wniosków wraz z załącznikami "bez wychodzenia z domu".

 

Druki do POBRANIA:

http://www.zielona-gora.pl/PL/1045/7965/Nabor_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_2021_2022/

08.03.2021 - Dzień Kobiet :)

   

8 Marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety zarówno te duże jak i małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia. Nie  obyło się bez cukierków drobnych upominków i kwiatków. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. 

 

12.02.2021 Walentynkowy Dzień serdeczności .

Walentynkowy Dzień Serdeczności to dzień, który był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. "Walentynki" to dobry dzień, żeby zintegrowac grupę - 14 lutego to przecież dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjażni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.

 

 

 

11.02.2021- Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.

W tym roku ,,Tłusty czwartek" przypadł 11 lutego. Najważniejsze w tym dniu były oczywiście pączki. Wg. tradycji ,,Jeżeli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło. Dzieci więc degustowały świeże pączusie, oceniały walory smakowe. ,,Tłusty czwartek" był okazją do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

 

21.01.2021- Dzień Babci i Dziadka.
 
Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.W tym roku nie możemy zaprosić naszych  dziadków do przedszkola, ale i tak dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i oczywiście piękne laurki, upominki. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i 100 lat życia.
 
,,Droga Babciu, drogi Dziadku,
w dniu Waszego Święta,
dużo zdrowia, wiele szczęścia
życzą Wam wnuczęta"
 
 
ZAJĘCIA RYTMIKI

Informujemy że w dniu 18.01.2021 rozpoczynaja się zajęcia muzyczno-rytmiczne.

Zajęcia bedą odbywać się w każdej grupie wiekowej w ustalonych godzinach przez prowadzącego. 

11.01.2021 Zima,zima...czas bałwanków.
Śniegu jest już dużo, więc zaczynamy tworzyć w mroźnym klimacie. Nie ma zimy bez pięknych zimowych krajobrazów, ozdobionych śniegiem drzew i domów. Jak zima to oczywiście pora na bałwanki, te prawdziwe, ulepione że śniegu, masy solnej, rysowane, malowane , wyklejane na papierze...płaskie i przestrzenne. Zobaczcie sami.
 
 
BAL KARNAWAŁOWY

 

UWAGA

 

Dnia 19.01.2021 r. (wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Ze względu na obowiązujące obostrzenia dzieci będą bawiły się w swoich salach, pośród kolegów i koleżanek ze swojej grupy. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych. Dzieci przychodzą do sal w strojach.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.
Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzez realizację tematki  związanej ze świętami dzieci pogłębiają wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem jest Mikołaj, choinka, aniołki, śnieg, bałwanki...Wymienione symbole to także przewodnie symbole prac plastycznych naszych przedszkolaków. Również dekoracje w salach i w holu przedszkola przypominają, że wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie.
 
 
07.12.2020 Odwiedziny Świętego Mikołaja.

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Był to miło spędzony czas podczas wspólnego rozpakowywania prezentów. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 

 

03.12.2020 Pierwszy śnieg.

Z przyjścia zimy najbardziej zadowolone są dzieci. Wiele z nich śnieg zobaczyło  pierwszy raz w swoim życiu. Zabawy na śniegu wraz z kolegami i koleżankami sprawiły im wiele radości.

 

,,Taka cisza dookoła,

tak się zmienił park i sad.

Rankiem przyszła do nas zima,

Zasypała śniegiem świat."

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- Grupa Misie.

W grupie Misiów prowadzony był cykl zajęć dotyczący Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W trakcie zajęć dzieci robiły niebieskie medale symbolizujące ten dzień. Podczas zajęć pojawiło się wiele zabaw edukacyjnych np. zabawa "Chcę-nie chce", zabawa "Coś dobrego dla innych ".

 

23.11.2020 Urodziny Marchewki w Grupie Biedronek.

Dzisiaj  w grupie Biedronek odbyły się "Urodziny Marchewki". Dzieci przygotowały inscenizacji dla marchewki. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Dary jesieni". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały prace plastyczne. W przedszkolu obejrzeliśmy zdjęcia wykonanych prac. Dzieci za wykonane prace otrzymały nagrody i dyplomy.

 

Grupa Rybki - Konkurs plastyczny ,,Praca rolnika oczami dziecka"

Dzieci z grupy "Rybki" wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze. Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci wspólnej pracy plastycznej związanej z tematyką rolnictwa. Tym razem nie udało się nam znaleźć w gronie laureatów, ale się nie poddajemy. Oto nasza praca i jej autorzy.

 

10.11.2020 Święto Niepodległości.
11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Dzieci śpiewały hymn Polski, wykonały flagi, kontyliony, naszyjniki a nawet krawaty w barwach narodowych. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
 
 
UWAGA

 

UWAGA

 

Od dnia 09.11.2020r. (poniedziałek) Przedszkole będzie czynne od 6:30 do 16:30.

 

 

05.11.2020 Zabawy z kodowaniem w Grupie Misiów.

Zabawy z kodowaniem są pełne radości. Otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia a także rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu sprawia im to tak dużo radości.

 

04.11.2020 Światowy Dzień Mycia Rąk

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się z piosenką „Umyjemy brudne ręce”, robiliśmy doświadczenia z wodą, dzieci wykonały "Mydłomena" oraz pracę plastyczne „Wirus”. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

 

"Sio zarazki!
Sio zarazki z moich dłoni!
Zaraz mydło was przegoni.
Mycia rączek znam zalety
tuż po wyjściu z toalety.
Przed jedzeniem również sam
ręce wkładam wprost pod kran,
by obiadek smaczny był
i bym zawsze w zdrowiu żył."

 

 

30.10.2020 Zajęcia plastyczne w Grupie Tygrysków.

Tym razem przedszkolaki z grupy Tygryski doskonaliły swoją sprawność manualną na zajęciach plastycznych. Nie były to jednak zwykłe zajęcia. Krzesła poszły „w kąt”, stoły „stanęły na głowie” i zostały owinięte przezroczystym streczem. Dzieci samodzielnie przygotowały farby i zaczęły tworzyć arcydzieła. Ale była zabawa!

 

29.10.2020 Zabawy figurami geometrycznymi w Grupie Tygrysków.

Wprowadzanie dzieci w świat matematyki, obrazowanie pojęć przestrzennych i poznawania figur geometrycznych w formie zabawy, to doskonały pomysł, aby zachęcić je do nauki i zgłębiania wiedzy. Zadania matematyczne rozrysowane w książkach trudniej małemu dziecku zapamiętać i przetworzyć, bo wyobraźnia przestrzenna nie jest jeszcze tak rozwinięta. Oto Tygryski podczas kreatywnych zabaw figurami geometrycznymi. 

 

 


 
29.10.2020 Jesienne prace plastyczne.

Jesień to piękna pora roku, która jest dla nas inspiracją do wykonywania różnorodnych prac plastycznych. Obserwujemy, podziwiamy, a potem malujemy kolorowe drzewa, przyklejamy liście, robimy ludziki.

 

 

 

28.10.2020 Zajęcia origami w Grupie Biedronek.

Zajęcia koła origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowanie sztuki origami, a w szczególności origami płaskiego z koła, pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu a także motywuje do dalszej pracy.

 

„Origami to czarodziejski świat, w którym dziecko odkryje radość tworzenia.”

 

22.10.2020 Jesienne porządki :)

W piękny, słoneczny, czwartkowy dzień dzieci z naszego przedszkola wyruszyły grabić liście na przedszkolnym placu zabaw. Z ładniejszych liści tworzyły jesienne bukiety.

 

,,Grabiny liście co spadły z drzewa

Wszystkie - żółte, złote i brązowe.

Zachwyt budzą, takie piękne, kolorowe".
 
 
 
21.10.2020 Dzień Ziemniaka.

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Był to dzień radości i zabawy. Dzieci poznały historię ziemniaka. Obejrzały film dotyczący uprawy ziemniaków. Potem była zabawa badawcza ,,Co zawiera ziemniak?", dzieci odkryły, że na spodzie miseczki jest mąka z ziemniaka (skrobia). Były też zabawy sportowe z wykorzystaniem ziemniaka. Następnie dzieci wykonały kukiełki oraz ludziki.

 

15.10.2020 Jesienne obrazki z Froeblem w grupie Tygrysków.

Choć za oknem deszcz i plucha, my się nie nudzimy. Uwielbiamy zabawy z darami Froebla. Koncepcja F. Froebla oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda oraz z przedmiotami, jakimi są zabawki celowo stworzone przez dorosłego dla dziecka. Są to tak zwane dary, czyli materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, a także - mozaiki, patyczki, pierścienie i punkty. Służą dzieciom do zabaw percepcyjno - manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiają rozwój zdolności artystycznych. Dzieci podejmują z ich wykorzystaniem zabawy badawcze, tematyczne i konstrukcyjne, poznają świat matematyki, tworzą ornamenty. Wymienionym aktywnościom towarzyszy śpiew, ruch oraz słuchanie literatury.

 

 
UWAGA WAŻNE!!! Nowa ZAKŁADKA - OPŁATY.

Drodzy Rodzice, 

W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną

wprowadzamy nowy system obsługi płatności za wyżywienie dzieci w

Miejskim Przedszkolu nr 6 w Zielonej Górze. 

 

 

Opłaty za wyżywienie dzieci od września 2020 będą udostępniane w zakładce OPŁATY:

http://mp6zgora.eprzedszkola.pl/index.php?m=strona&id=63

 

 

Każde dziecko posiada indywidualny kod, którym posługujecie się Państwo przy odczytaniu na stronie internetowej kwoty do zapłaty.

 

Opłaty zamieszczone na stronie są naliczane w ostatnim dniu miesiąca.

 

01.10.2020 Zbieramy kasztany, robimy w nich dziurki a potem będziemy nawlekać na sznurki! :)

W pierwszy dzień października Krasnoludki na placu zabaw korzystają z dobrodziejstw jesieni....

Przedszkolaki zbierają piękne, lśniące, brązowe kasztany! A co z nich będzie? Mała podpowiedź?

 

"Trzy żołędzie, dwa kasztany 

- z tego jestem zbudowany. 

Nóżki, rączki z wykałaczek, 

a z kasztana modny fraczek.

Taki właśnie kasztanowy

- jestem piękny i stylowy!" :)

 

Spróbujcie także zrobić jesienne ludziki w Waszych domach, taka wspólna zabawa to super sprawa!

 

02.10.2020 Światowy Dzień Uśmiechu :)

Uśmiechu w naszym przedszkolu nie brakuje!

Bo przedszkolaki doskonale wiedzą, że śmiech to zdrowie!

 

Światowy Dzień Uśmiechu

 

Dzisiaj celebrowaliśmy bardzo wesoły dzień - Światowy Dzień Uśmiechu! "Początków tego uśmiechniętego dnia możemy się doszukiwać w latach 60. XX wieku, kiedy Harvey Ball stworzył znany obecnie na całym świecie symbol uśmiechniętej buźki na żółtym tle, tzw. "smiley face". Miała ona symbolizować radość życia, czyli dokładnie to, czego brakuje ludziom na co dzień. Z czasem jednak "smiley face" zyskała zupełnie komercyjny wydźwięk, dlatego zainspirowało to Ball'a do stworzenia święta, które będzie zwracało uwagę ludzi na potrzebę częstego uśmiechania się i czynienia dobra."

A na koniec dobra rada....

Śmiej się z całych sił śmiej!

Z uśmiechem żyje się lżej :)!

 

Wytyczne dot. funkcjonowania przedszkola od 01.09.2020

UWAGA RODZICE!

 

Informujemy, że w związku z trwającą pandemią COVID -19 nasze przedszkole funkcjonować będzie w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

 

OD 01 WRZEŚNIA:

 

  • Przedszkole jest otwarte w godz. 630 – 1700,

 

  • Dzieci są przyjmowane do godz. 815, a wydawane do domu od godz. 1400,  (ze względu na dezynfekcję części wspólnych i organizację posiłków).

 

  • Każda osoba przyprowadzająca bądź odbierająca dziecko jest zobowiązana do zakrywania ust i nosa (maseczka, przyłbica itp.) oraz do dezynfekcji dłoni.

 

  • Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną wchodzą do przedszkola drzwiami od szatni od strony podwórka. Przy drzwiach jest dzwonek. Po jego usłyszeniu podejdzie pracownik przedszkola, który pomoże dziecku przebrać się i zaprowadzi je do sali.

 

  • Rodzice dzieci kontynuujących przedszkole nie wchodzą do budynku przedszkola.

 

  • Dzieci nowoprzyjęte do przedszkola wchodzą do szatni razem z rodzicem z zachowaniem zasady:  jeden rodzic z dzieckiem/dziećmi (pierwsze dwa tygodnie). Rodzic po wyjściu z szatni, kieruje się do przypisanej sali i przekazuje dziecko nauczycielowi (wraz z  podpisaną poduszką, piżamką, kocykiem w poszewce 160x200cm i z workiem rzeczy na przebranie).

 

  • Rodzice/opiekunowie przebywający na terenie przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników, jak i innych dzieci i rodziców wynoszący min. 1,5 m.

 

  • Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych. Dzieci są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe.

 

  • Jeśli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji – nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.

 

  • W przedszkolu zorganizowano pomieszczenie, w którym można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

 

  • Jeśli dziecko przejawia objawy choroby będzie odizolowane od grupy, o czym niezwłocznie zostanie powiadomiony rodzic/opiekun w celu pilnego odebrania dziecka z przedszkola.

 

  • Nie wolno przynosić z domu zabawek oraz innych zbędnych przedmiotów.

 

  • Organizacyjne sprawy grupowe przekazywane będą na mail grupy. Prosimy o odbieranie wiadomości email.

 


Szanowni Państwo,

powyższe zasady i ograniczenia wynikają z przepisów i zaleceń GIS, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać w trosce o zdrowie nas wszystkich.
 

Bardzo prosimy pamiętać, że egzekwowanie przestrzegania powyższych zasad należy do obowiązków pracowników przedszkola.
 

Załączniki do pobrania:

 

1. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych(1).docx

 

2. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dziecka:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/informacja-dotyczaca-przetwarzania-danych-osobowych(3).docx

 

3. Zgoda na przetwarzanie wizerunku dziecka:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/zgoda-na-przetwarzanie-wizerunku(2).docx

 

4. Oświadczenia rodziców do odbioru dziecka z przedszkola:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/oswiadczenia-rodzicow-zal-nr1.doc

 

5. Załącznik nr 1 do Oświadczenia rodziców do odbioru dziecka z przedszkola:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/zal-nr-1-odbior-dziecka-z-przedszkola-mp-nr-6-2020-3.docx

 

7. Arkusz aktualizacyjny:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/arkusz-aktualizacyjny.docx

 

8. Zgoda na pomiar temperatury ciała dziecka i przetwarzania danych:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/mp6zgora/zgoda-na-pomiar-temperatury(2).docx

 

04.03.2020 Wizyta Pani Nauczycielki w grupie Myszek i Misiów :)

Dziś grupę Myszek i Misiow odwiedził kolejny wspaniały Gość mama Natalki z grupy Myszek - Pani Hana Baraszkiewicz nauczycielka ze Szkoły Ekologicznej nr 22 w Zielonej Górze. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód nauczyciela, Pani Hania opowiedziała dzieciom jak wygląda dzień w szkole, przedszkolaki słuchały zaciekawione, ponieważ już za kilka miesięcy one same po raz pierwszy przekroczą szkolne progi! Nauczycielka chętnie i szczegółowo odpowiedziała na nurtujące starszaki pytania, a musimy przyznać, że było ich całkiem sporo! Pierwsze szkolne lody przełamane :)

 

 

04.03.2020 Zimowy pokaz mody w wykonaniu Grupy Krasnali :)

Mimo, że pogoda za oknem z każym dniem skłania się ku wiośnie to dziś naszym przedszkolem zawładnęła zima - mamy nadzieję, że to już jej ostatnie podrygi :) Sala grupy Krasnali zamieniła się w lodowy wybieg, a Krasnale zaprezentowały bardzo ciepłe, zimowe stroje, mogliśmy podziwiać śnieżynki, księżniczki Elzy, bałwanki, dziadka mroza, stroje narciarskie, zimowe codzienne stylizacje i wiele innych, spójrzcie sami! 

 

 

 

03.03.2020 Rybki w Państwowej Straży Pożarnej!

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy Rybki uczestniczyły w niecodziennych zajęciach na sali edukacyjnej "Ognik" w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej. Zielonogórski „Ognik” jest już kolejną salą tego typu w Polsce, a drugą w województwie. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. 

 

Podczas zajęć szkoleniowych prowadzonych przez Ogniomistrza Pana Macieja Solarka - młodzi kadeci! - wyposażeni w hełmy i strażackie bluzy - dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich w życiu codziennym, jak sobie z nimi radzić oraz jak się przed nimi ustrzec. Przedszkolaki  uczyły się jak reagować w sytuacji zagrożenia, powtórzyły alarmowe numery - mało tego odegrały scenki rozmowy ze strażakiem przyjmującym  zgłoszenie! Dowiedziały się czym jest czad, jak ustrzec się przed zatruciem,  jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń jak również do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru zarówno w mieszkaniu jak i w lesie.

 

Był dym, był alarm na akcję, był strażacki wóz, była akcja - jednym słowem BYŁ CZAD !!! :) 

 

 

03.03.2020 Myszki w ll etapie lll Festiwalu Przedszkolnych Talentów pt. "Zdrowo-kolorowo"!

Dziś Dzieci z gr. "Myszki" wzięły udział w II etapie III Festiwalu Przedszkolnych Talentów pt. "Zdrowo-kolorowo" organizowanym przez SP nr 13. Wśród konkurencji było:

  • porządkowanie liter,
  • oznaczanie kolorów owoców,
  • wykonanie owocowych szaszłyków,
  • ułożenie obrazka,
  • łowienie kulek,
  • przeliczanie warzyw.

 

Dzieci z naszego przedszkola zajęły III miejsce.

GRATULUJEMY i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszego przedszkola! :)

 

01.02.2020 Myszki i Misie odwiedził Gość - Pan Kierowca TIR-a :)

W dniu dzisiejszym w Grupach Myszek i Misiów odbyło się bardzo ciekawe spotkanie - grupy odwiedził tato Szymona z gr. Misiów - Pan Radosław Dziaćko, który jest zawodowym kierowcą i jeżdzi TIR-em, podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca kierowcy, Pan Radosław pokazał dzieciom sprzęt niezbędny w podróży jak: latarka, trójkąt ostrzegawczy, apteczka pierwszej pomocy, pasy transportowe zabezpieczające towar, kuchenka turystyczna oraz inne przydatne w podróży przedmioty. Dzieci dowiedziały się również, że czas pracy kierowcy mierzy tachograf, który może być tarczkowy lub elektroniczny. Na zakończenie Pan Radosław przygotował zabawę - przeciąganie pasów - kierowca kontra dzieci, było super!

 

28.02.2020 Tygryski w Planetarium Wenus.

Seans pt. "Jesteśmy gwiazdami"

Planetarium Wenus

 

"Jak to się wszystko zaczęło? Z czego jesteśmy zrobieni? Jaki był początek? „Jesteśmy gwiazdami” to animacja w której odnajdziemy odpowiedzi na większość z tych najtrudniejszych pytań. Dzięki lekkiej, ale również tajemniczej, opowieści, poznajemy sekrety naszej kosmicznej chemii oraz procesem syntezy od wodoru do węgla, a następnie cząsteczek, poznajemy ewolucje oraz procesy powstawania życia. Wejdź do wewnątrz i doświadczaj wszechświata jak nigdy wcześniej. Kosmos jest również w nas. Jesteśmy gwiazdami." *Planetarium Wenus

 

26.02.2020 Dzień Dinozaura! :)

Z okazji Dnia Dinozaura nasze przedszkole opanowały - DINOZAURY, małe, duże, łagodne i takie naprawdę bardzo groźne! :) Nauczycielki z grupy Misiów, Myszek i Tygrysków przygotowały dla przedszkolaków wyjątkowe zajęcia edukacyjne podczas których dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak wyglądał świat sprzed milionów lat, jak wyglądały i co jadły dinozaury! Były zagadki, dino - okrzyki!, zabawy ruchowe podczas których przedszkolaki naśladowały ruchy dinozaurów, podczas zabawy: ciepło - zimno starały się odszukać jajo dinozaura. Po dzisiejszych zajęciach przedszolaki doskonale wiedzą jak wygląda Pterodaktyl, Diplodok, Bronchozaur, Tyranozaur, Stegozaur oraz Tyranozaur, uwiecznili je wszystkie na rysunkach na kolorowankach! A starsze grupy wykonały makietę Jurajskiego Parku! To był super dzień :)

 

20.02.2020 Powiedział Bartek, że dziś TŁUSTY CZWARTEK! :)

"Jak tradycja stara każe, 

w domu, sklepie, biurze, barze, 

wszędzie pączek dziś króluje, 

każdy chętnie do smakuje.

Z dżemem, cukrem, wisienkami, 

wszędzie pączek dzisiaj z nami!

Dziś kalorii nikt nie liczy, 

wszędzie moc pysznych słodyczy.

W tłusty czwartek przez dzień cały 

słodkim królem - pączek mały! :)

 

23.01.2010 III EDYCJA akcji "Eko choinka"!

Styczeń już dawno za nami, jednak dziś trochę powspominamy :) Właśnie w styczniu grupa Myszek uczestniczyła w III edycji akcji Eko Choinka! zorganizowanej przez Urząd Miasta Zielona Góra i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Celem akcji jest kształtowanie świadomości ekologicznej i wrażliwości wobec przyrody! Wydarzeniem finałowym całej akcji było spotkanie 23 stycznia pod zielonogórskim Ratuszem dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Odzyskujesz - nie marnujesz!", gdzie odbył się cykl eko-warsztatów i zabaw z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej oraz wiele innych wspaniałych atrakcji. Zobaczcie jak super się bawiliśmy! 

 

 

12.02. 2020 Niech żyje BAL!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą a najważniejszym elementem karnawału są bale! 12 stycznia w przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez nas wszystkich – BAL KARNAWAŁOWY! Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci! Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych zabawach ruchowych oraz tanecznych, muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, w salach czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku a przede wszystkim pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok – już czekamy z niecierpliwością!

 

28.02.2020 Seans 2D "Życie drzew", czyli Rybki w Planetarium WENUS.

"Życie drzew to piękna i wciągająca podróż do świata drzew. Wraz z głównymi bohaterami - Biedronką i Świetlikiem odkryliśmy wspaniały świat drzew, dowiedzieliśmy się jakie znaczenie mają rośliny dla życia na ziemi, jak drzewa rosną, jak transportują wodę pod wpływem grawitacji na szczyt korony i w jaki sposób umożliwiają życie na Ziemi poprzez produkcję tlenu!." To była pierwsza ale na pewno nie ostatnia wizyta Rybek w Planetarium Wenus! - Było super! Chcemy więcej! :)

 

20.01.2020 - A to co?!, czyli nowe sprzęty na naszym placu zabaw :)

-  Zobaczcie mamy nowy pociąg! A wczoraj go tu nie było! - nic nie umknie uwadze naszych przedszkolaków, gdy w poniedziałek rano wyjrzały przez okno na placu zobaczyły obok pirackiego statku kolejny nowy sprzęt - pociąg ze zjeżdżalnią i tunelem do wspinaczki i koniecznie chciały go wypróbować, najlepiej odrazu! Musimy przyznać, że pierwsze testy wytrzymałości i radości z zabawy wyszły bardzo pozytywnie! :) 

 

 

 

15.01.2020 Żywa Edukacja z kolejną wizytą u Myszek i Misiów - Ryby kostnoszkieletowe.

"W Polskich wodach (słodkich i słonych) odnotowano dobrze ponad sto gatunków ryb. Jakie z nich znają dzieci? Czy będzie to karp, sum, może węgorz, dorsz, flądra? Po co rybie pęcherz pławny i czy może utonąć? Dlaczego mówimy o sobie, ale i o rybach "kręgowce"? Po co rybom głębinowym tak wielkie zęby i co to samogłów? Skąd skamieliny ryb w polskich górach? Jakie problemy mają ryby dzięki ludziom?". Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań otrzymały przedszkolaki z grup Myszek i Misiów podczas kolejnych zajęć z Panem Sebastianem Pilichowskim w ramach cyklu "Żywa edukacja dla przedszkoli..." - dziś temat "Ryby kostnoszkieletowe" :)

 

Informujemy o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej ....

Informujemy o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego


Porady są udzielane w godz. 7.30-18.30
w punkcie:
ul. Gen. J. Dąbrowskiego 41 (siedziba byłego Urzędu Gminy)
wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty.

 

ZAPISY:

  1. telefonicznie pod nr 68 45 64 834 (dni robocze w godz. 7.30-15.00) lub
  2. mailowo przez adres pomocprawna@um.zielona-gora.pl ; w treści emaila proszę podać dogodną datę i godzinę spotkania

 

Na umówione spotkanie warto zabrać ze sobą dokumenty, które dotyczą sprawy.
Umożliwia to dokładniejszą i pełniejszą poradę.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

  1. poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowoadministracyjnym, lub
  2. wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, lub
  3. sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym, lub
  4. nieodpłatną mediację, lub
  5. sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.


Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje również nieodpłatną mediację.


Nieodpłatna mediacja może być prowadzona pomiędzy stronami dążącymi do polubownego rozwiązania sporu. Stroną inicjującą przeprowadzenie nieodpłatnej mediacji może być wyłącznie osoba uprawniona.

Nieodpłatna mediacja obejmuje:

  1. poinformowanie osoby uprawnionej o możliwościach skorzystania z polubownych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz korzyściach z tego wynikających;
  2. przygotowanie projektu umowy o mediację lub wniosku o przeprowadzenie mediacji;
  3. przygotowanie projektu wniosku o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego w sprawie karnej;
  4. przeprowadzenie mediacji przez uprawnionego mediatora;
  5. udzielenie pomocy w sporządzeniu do sądu wniosku o zatwierdzenie ugody zawartej przed mediatorem.


Nieodpłatna mediacja nie obejmuje spraw, w których:

  1. sąd lub inny organ wydały postanowienie o skierowaniu sprawy do mediacji lub postępowania mediacyjnego;
  2. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w relacji stron występuje przemoc.


Osoby uprawnione
Nieodpłatna pomoc i poradnictwo przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Osoba uprawniona, przed uzyskaniem porady składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Na umówione spotkanie warto zabrać ze sobą dokumenty, które dotyczą sprawy.
Umożliwia to dokładniejszą i pełniejszą poradę.

Przed udzieleniem nieodpłatnej pomocy prawnej adwokat lub radca prawny mogą zażądać od osoby uprawnionej okazania dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, także w innych budynkach Urzędu Miasta albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.
Nie dotyczy to nieodpłatnej mediacji.

Osoby, które zgłoszą uzasadnioną potrzebę komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego składają w formie papierowej lub elektronicznej, oświadczenie wraz ze wskazaniem okoliczności to uzasadniających oraz dostępnych tej osobie środków porozumiewania się na odległość.

Karta pomocy
Każdy przypadek udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego dokumentuje się w karcie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, przez podanie w szczególności informacji dotyczących zgłoszonej sprawy i udzielonej pomocy, dziedziny prawa, której dotyczyła ta pomoc, kategorii sprawy, formy udzielonej pomocy, czasu poświęconego na jej udzielenie i liczby wizyt osoby uprawnionej w tej samej sprawie, ogólnych informacji o osobie uprawnionej dotyczących w szczególności wieku, płci, wykształcenia, dochodu, gospodarstwa domowego i miejsca zamieszkania, oraz danych dotyczących punktu, osoby udzielającej pomocy i daty jej udzielenia.

Karta pomocy zawiera część obejmującą opinię osoby uprawnionej o udzielonej pomocy.

Wypełnienie przez osobę uprawnioną tej części karty pomocy, w tym podanie numeru telefonu w celu zasięgnięcia dalszej opinii, jest uzależnione od zgody osoby uprawnionej.
W karcie pomocy nie podaje się danych osobowych osoby uprawnionej.

Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w klauzuli informacyjnej.

 

http://bip.zielonagora.pl/494/16967/Informujemy_o_mozliwosci_skorzystania_z_nieodplatnej_pomocy_prawnej_lub_nieodplatnego_poradnictwa_obywatelskiego_0D_0A/

Gratulujemy Natalko! :)

Serdecznie gratulujemy Natalce z grupy Myszek za zajęcie I MIEJSCA

w Miejskim Konkursie Plastycznym "Moje miasto - kolorowe fantazje"

zorganizowanym przez Zespół Edukacyjny nr 1 w Zielonej Górze. 

 

Rozstrzygnięcie Konkursu

W listopadzie w przedszkolu Pani Agnieszka z grupy Słoników ogłosiła w przedszkolu konkurs pt. Szopki Bożonarodzeniowe! Na konkurs wpłynęło 20 prac, a każda z nich piękna, jedyna i niepowtarzalna :) Dzisiaj ogłosiliśmy wyniki - zwycięzców w konkursie wybrały dzieci i pracownicy przedszkola samodzielnie głosując na najpiękniejszą szopkę. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy słodkie upominki i dyplomy.

 

 Gratulujemy  wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za udział!

 

Jednocześnie serdecznie dziękujemy Sali Zabaw Hop-Siup, która mieści się przy ulicy Dąbrowskiego 57A w Zielonej Górze za ufundowanie nagrody głównej w konkursie - 7 darmowych biletów wstępu na salę zabaw! Jesteście super!

 

http://www.hopsiup-klub.pl/