UWAGA AKCJA !!! Szlachetna Paczka !!!

SZLACHETNA PACZKA 2019 !!!

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału

w Akcji „Szlachetna Paczka 2019”,

która trwa od 16.11-09.12.2019r.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która realizowana jest od 18 lat. Jej główny założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Tutaj najważniejsi są darczyńcy, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących. Podaruj potrzebującym radość, nadzieję i realną pomoc na święta. Dla nas to tak niewiele, a dla potrzebującej rodziny tak dużo…. Lista potrzebnych produktów jest dostępna poniżej a także u nauczycielek w grupach. Do Państwa dyspozycji są p. Klaudia i p. Ewa z grupy „Krasnale”, które odpowiedzą na wszystkie pytania.

„Szlachetna Paczka - OPIS RODZINY"

Pani Anna mieszka z partnerem Adamem oraz piątką dzieci, Pauliną (16 lat), Wiktorią (14 lat), Kayą(11 lat), Krzysiem (11 lat) oraz najmłodszą Igą (1,5 roku). Pani Anna nie pracuje, gdyż zajmuje się domem. Zapewne jak większość matek wielodzietnej rodziny ma dylemat, czy pójść do pracy i rozwijać się zawodowo, czy poświęcić się rodzinie i żyć bardzo skromnie, Pani Anna wybrała to drugie. Przy piątce dzieci to nie lada wyczyn, przy tym Iga ma dopiero 1,5 roku, a Paulina jest niepełnosprawna, ma wrodzone zapalenie płuc, wadę serca, miała operacje nerek i jej rozwój obecnie jest równy rozwojowi 4 latki. Paulinka chodzi do szkoły specjalnej, tam lepiej się czuje niż w szkole z rówieśnikami, którzy jej dokuczali i uprzykrzali codzienność. Pan Adam stracił pracę ze względu na likwidację firmy i obecnie pracuję dorywczo z kuzynem. Bliźniaki Krzysiu i Kaya oraz Wiktoria chodzą do szkoły podstawowej. Rodzina mieszka w części domu jednorodzinnego i ma do dyspozycji trzy pokoje, kuchnię oraz łazienkę. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłku rodzinnego, pracy dorywczej Pana Adama i programu 500 plus. Łącznie rodzina szacuje, że miesięcznie osiągają przychód ok. 3850 zł. Z tej kwoty muszą zapłacić za mieszkanie i leki ok. 1227 zł Do tego rocznie wydają na węgiel i drewno ok. 2500 zł. Po odjęciu kosztów na każdego członka rodziny pozostaje kwota ok. 470 zł.

OPIS POTRZEB

Krzysiu: Zegarek

Iga: Kolczyki

- Pampersy 5

Z góry bardzo dziękujemy za okazanie serca!!!