UWAGA AKCJA !!! Przedszkolaki czytają - Wydawnictwo Zakamarki.

Uwaga Rodzice,

od 12 listopada nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ!, której pomysłodawcą i organizatorem jest Wydawnictwo Zakamarki.

Projekt skierowany jest do przedszkolaków oraz ich rodzin. Ma na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych oraz dotarcie z wartościową książką do dzieci i ich rodzin.

W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzyma na tydzień do domu plecaczek z kilkoma książkami, które będzie miał za zadanie przeczytać wraz z rodzicami a następnie wybrać ulubioną spośród nich i wykonać pracę plastyczną z nią związaną. Po przyniesieniu plecaczka do przedszkola dziecko mówi w swojej grupie o wrażeniach z lektury, opowiada o swojej ulubionej książce i prezentuje pracę plastyczną. W kolejnym tygodniu plecaczek wędruje do kolejnego dziecka. Podsumowaniem akcji w przedszkolach będzie prezentacja prac dzieci zbieranych przez nauczycielki w formie galerii w holu przedszkola. Plecaczki, po odwiedzeniu wszystkich dzieci, zostaną zwrócone do Wydawnictwa wraz z książkami.

Macie Państwo pytania dotyczące projektu? - nauczycielki  w grupach chętnie pomogą :)