O przedszkolu

Miejskie Przedszkole nr 6 istnieje od 1948 r., mieści się w  pięknej willi przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 16 w Zielonej Górze. Przedszkole położone jest w wyjątkowo spokojnym, i bezpiecznym miejscu, otoczone pięknym, zielonym ogrodem - wyposażonym w sprzęt do zabaw i ćwiczeń dla dzieci. Na terenie ogrodu znajdują się 3 piaskownice, pociąg, drewniane zamki ze zjeżdżalniami, huśtawki oraz piękny teren zielony do zabaw ruchowych.

Nasze Przedszkole jest czynne codziennie w godzinach 6.30 – 16.30, w tym czasie odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. W godzinach rannych odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charakte2rze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno-kompensacyjnym, porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych grup w zależności od potrzeb wychowanków. Czas popołudniowy wypełniają natomiast dodatkowo swobodne zabawy inicjowane przez dzieci.

Przedszkole posiada siedem oddziałów - grup przedszkolnych, a każda z nich ma swoją nazwę kolejno: Kreciki, Misie, Myszki, Kotki, Biedronki, Motyle oraz Rybki. Do oddziałów dzieci dobierane są wiekowo.

Przedszkole jest budynkiem dwupiętrowym, gdzie mieści się siedem sal dydaktycznych z łazienkami, sala do zajęć dodatkowych, gabinet dyrektora, gabinet logopedy, gabinet terapii pedagogicznej, kuchnia z zapleczem, szatnia oraz pomieszczenia gospodarcze. Sale wyposażone są w meble dostosowane do wieku dzieci, stałe kąciki dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, pomoce dydaktyczne, odtwarzacze CD. Sprzęt i pomoce dydaktyczne odpowiadają najnowszym wymogom pedagogiki oraz zasadom prozdrowotnym, stawianym przed nowoczesną placówką wychowania przedszkolnego.

W pracy wychowawczej i dydaktycznej preferujemy otwarty styl, aktywne i problemowe metody. Tworzymy sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy - nasze motto: „Dzieci są podróżnikami odkrywającymi nieznane kontynenty, a każdy dzień jest nową przygodą!” - w naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę !!! a to za sprawą pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli i specjalistów, którzy dbają o wszechstronny rozwój wychowanków oraz o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i  intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej!

Tutaj jesteśmy