Już wkrótce w naszym przedszkolu rusza AKCJA

„Szpital Pluszowego Misia” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny kierowany do dzieci w wieku 4-7 lat. Akcja ma na celu zmniejszenie u nich lęku przed szpitalem i białym fartuchem. Studenci medycyny wcielają się w role lekarzy i leczą razem z dziećmi – przyniesione przez dzieci misie.

21.04.2017 (PIĄTEK) – Szpital Pluszowego Misia odwiedzi Grupy: Biedronek i Kotków

08.05.2017 (PONIEDZIAŁEK) - Grupy: Misiów, Krasnali i Myszek

26.04.2017 (ŚRODA) - Grupy: Rybek oraz Tygrysków.

PODCZAS ZAJĘĆ BARDZO WAŻNY BĘDZIE PACJENT DZIECI - MIŚ!,

- NIE ZAPOMNIJCIE ZABRAĆ SWOICH PLUSZAKÓW ww. DNIACH !!!

Studenci przeprowadzą z dziećmi wywiad lekarski na temat dolegliwości Misia, wykonają podstawowe badanie fizykalne, skierują Misia na badania obrazowe oraz specjalne zabiegi – dzięki temu pokażą przedszkolakom jak przebiega droga diagnostyczna i terapeutyczna pacjenta w prawdziwym szpitalu. Dzieci będą mogły pytać i rozwiewać swoje wątpliwości, zobaczyć z bliska pracę lekarza, uczestnicząc we wszystkich podejmowanych przez lekarza działaniach, co pozwoli im zrozumieć ich celowość! A wszystkie te zabiegi odbędą się w miłej, przedszkolnej atmosferze - w formie zabawy!