24.04.2024 Adrianna z grupy Krecików laureatką miejskiego konkursu plastycznego - Ekoludek!

15 dni temu

Z okazji Dnia Ziemi Miejskie Przedszkole nr 39 „Słoneczko” w Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowało konkurs plastyczno-konstrukcyjny pod hasłem „Ekoludek” dla dzieci o tematyce ekologicznej. W konkursie udział wzięło 14 zielonogórskich przedszkoli w tym nasze! Adrianna z grupy Krecików i Nela z grupy Motyli wykonały przepiękne ekologiczne prace z materiałów z recyklingu. Ada zajęła UWAGA! UWAGA! Pierwsze Miejsce! a nasza placówka została wyróżniona w konkursie. Wręczenie nagród odbyło się w Zielonogórskim Ogrodzie Botanicznym, dziewczynki otrzymały nagrody indywidualne - Ada za zajęcie pierwszego miejsca oraz Nelka za udział w konkursie, przyznano także nagrodę dla przedszkola - kosze do segregacji śmieci oraz piękne sadzonki krzewów i bylin. Przy okazji spotkania w Ogrodzie Botanicznym postanowiono w sposób zabawowy przekazać dzieciom jak najwięcej informacji dotyczących ekologii i dbania o środowisko. Były więc animacje z Bańko Ulą, pyszny poczęstunek, był też ekologiczny pokaz mody. Impreza była atrakcyjna, dzięki wsparciu czterech instytucji, które wsparły organizatorów, a były to: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Nadleśnictwo Zielona Góra, Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Zakład Gospodarki Komunalnej.

Dzieci z grupy Krecików i Motyli wspólnie ustawiły kosze jak również posadziły rośliny ozdobne na przedszkolnym placu zabaw.

Aduni oraz Neli bardzo dziękujemy za udział w konkursie! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!