12.04.2024 Zajęcia biblioterapeutyczne w grupie Misie.

16 dni temu

12.04 w grupie Misiów odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne "Dlaczego marzenia? Stań się jak motyl" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai pt.„O gąsienicy, która zmieniła się w motyla”. Podczas zajęć Pani Jadwiga Matuszczak z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze wspólnie z dziećmi odpowiedziała na pytanie: Czym są marzenia, przedszkolaki mówiły o swoich marzeniach, następnie Pani Jadwiga przybliżyła dzieciom historię teatrzyku kamishibai oraz technikę malowania farbami zwaną "Dot painting" - malowanie kropkami, którą wykonane były ilustracje teatrzyku. Przedszkolaki wysłuchały bajki o gąsienicy. Bajka była o uroczej gąsienicy, która pragnie latać i udało jej się spełnić swoje marzenie! Bajka przedstawiała poszczególne etapy rozwoju motyla (cykl życia motyla), jak w naturalny i jednocześnie „magiczny sposób” z gąsienicy powstaje piękny motyl. Na zakończenie zajęć przedszkolaki namalowały przepiękne, kolorowe motyle z wykorzystaniem poznanej techniki malarskiej.