05.04.2017 Wyprawa Rybek do Leśniczówki w Starym Kisielinie

W środę 05.04.2017 Grupa Rybek była na zajęciach prowadzonych przez leśniczych na ścieżce przyrodniczo-leśnej w Starym Kisielinie. Przedszkolaki dotarły do Kisielina autobusem, następnie z przystanku ruszyły lasem do leśniczówki, gdzie czekali już na nich leśnicy. Podczas zajęć na ścieżce leśnej, Rybki poznały sposób sadzenia lasu, zobaczyły dąb Jana Pawła II, odwiedziły chorego bociana, którym opiekuje się Pani Leśniczyna – bociek ma problemy ze skrzydłem, podczas spaceru po lesie, przedszkolaki dowiedziały się jakie gatunki zwierząt i roślin występują w lesie, jak powinni zachowywać się przyjaciele lasu a także ile czasu rozkładają się porzucone w lesie przedmioty! Na zakończenie leśnicy zorganizowali dla Rybek ognisko, piekliśmy kiełbaski, jedliśmy kanapki i inne smakołyki – w końcu jedzenie na powietrzu smakuje najlepiej!