24.03.2017 w grupie Rybek i Misiów odbyły się warsztaty językowe pt.

Hello!!! Guten Tag!!!

W piątek 24.03.2017 w grupie Rybek i Misiów odbyły się warsztaty edukacyjne - językowe pt. ZOO, warsztaty poprowadziły dwie nauczycielki - Pani mgr Izabela Rożek - nauczycielka języka niemieckiego oraz Pani mgr Ewa Muszyńska - nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze. Podcza zajęć przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w ZOO - oczywiście ich obcojęzyczne nazwy! Nauczyły się jak mogą przedstawiać się w obydwu językach, obejrzały krótkie przedstawienie, podczas którego zwierzęta rozmawiały z dziećmi zarówno po angielsku jak i po niemiecku, następnie razem z nimi pobawiły się chustą animacyjną!! Nauczycielki prowadziły zajęcia w trzech językach: niemieckim, angielskim oraz polskim - tłumacząc przedszkolakom używane przez siebie zwroty. Zabawa była przednia, dominacja języków obcych nie sprawiła dzieciom problemów - chętnie brały udział w zajęciach, zapamiętując i powtarzając wiele zwrotów podczas zabawy! - niestety wszystko co dobre szybko się kończy i zwierzątka musiały wrócić do ZOO :)