31.05.2023 Odwiedziny Przedszkola partnerskiego w Cottbus- Grupa Biedronki.

11 miesięcy temu

31 maja nasze Przedszkole po raz kolejny odwiedziło dzieci z partnerskiego Przedszkola w Cottbus. Dzień był okazją do rozpoczęcia świętowania Dnia Dziecka, a zatem obfitował w emocje, zabawy i mnóstwo wielkich wrażeń nie tylko dla samych dzieci, ale również dorosłych, którzy im towarzyszyli.

Celem projektu było pogłębienie znajomości oraz ukazanie dzieciom obyczajów radosnych obchodów Dnia Dziecka w połączeniu z poszukiwaniem wspólnych zainteresowań, poznawaniem obyczajów i kultury polsko-niemieckiej oraz podejmowaniem wspólnych inicjatyw kulturalno-sportowych i krajoznawczo-turystycznych, a także promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego. W tym dniu odbyliśmy integracyjno-zabawowo-edukacyjne spotkanie w naszym partnerskim mieście Cottbus. Wybraliśmy się tam do Zoo, które zwiedziliśmy w towarzystwie 2 opiekunów, którzy to opowiadali nam o zwierzętach, ich pochodzeniu i o tym, jak one żyją i czym się żywią. Wizyta w Zoo, to przede wszystkim odkrywanie, obserwacja, słuchanie, a nawet częściowo dotykanie – ogród zoo-logiczny stał się dla maluchów świetnym doświadczaniem świata zwierząt. Ponadto, Pani opiekunka uczyła dzieci nazw zwierząt w obu językach, ćwicząc i kontynuując ich przedszkolną naukę języków. Po tej wspaniałej lekcji przyrody i obfitym obiedzie, spędziliśmy wspólny czas na placu zabaw, który wymagał od dzieci nie lada zręczności. Spotkanie zostało również uwiecznione na zdjęciach, z których kilka zamieszczamy poniżej.

Projekt współfinansowany był z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.