Warsztaty informacyjno-edukacyjne

Dnia 20.03.17 sześciolatki z grup - Rybek i Misiów uczestniczyły w warsztatach informacyjno-edukacyjnych "Pierwsza pomoc przedmedyczna wśród przedszkolaków" organizowanych po raz siódmy przez Miejskie Przedszkole nr 11 w Zielonej Górze.

Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację filmową "Pierwsza pomoc - resuscytacja", następnie pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) na fantomach wykonany przez wolontariuszy oraz pokaz pozycji bocznej ustalonej. Po pokazie sześciolatki uczestniczyły w warsztatch - podzielone na cztery grupy dokonaliły kolejno umiejętności: bandażowania, wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej jak również wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie o wdzięcznej nazwie "mała Ania", na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - strój lekarza z wyposażeniem oraz plansze dydaktyczne!!! Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Przedszkolu nr 11 za zaproszenie!!! Do zobaczenia za rok !!!