28.09.2022-Spotkanie integracyjne w Cottbus.

rok temu

28 września dzieci z naszego Przedszkola, wraz z dziećmi z partnerskiego Przedszkola w Cottbus, wzięły udział w  integracyjnym spotkaniu w mieście Cottbus. Projekt, który trwał jeden dzień, miał na celu przede wszystkim zapoznanie obu grup w ramach zabaw integracyjnych, ale tego dnia, odwiedziliśmy także Osadę „Stary Lud - Das alte Volk”, w której dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądało życie słowiańskiego średniowiecza i zapoznać się z zawodami, które wykonywane były w przeszłości, w tym m.in. zawód tkacza, garncarza, ale także poznać tradycje wojownicze i wszystko, co było ważne dla rodziny około 1000 lat temu, a co w tej właśnie wiosce, dzięki ich rekonstrukcji możliwe jest do odwiedzenia i poznania.  W tejże Osadzie mieliśmy również okazję samodzielnie wyprodukować świeże masło, które w połączeniu z wypiekanym w Osadzie chlebem i smażonymi tam powidłami smakowało wyśmienicie.  Grupowe zabawy i gry podczas odpoczynku na placu zabaw w ramach spotkania, to już stały punkt naszych wydarzeń.