22.09.2022-Warsztaty w BWA-Grupa Biedronek.

rok temu
Kolejne spotkanie biedronek w galerii BWA minęło pod znakiem dizajnu i mebli przyszłości. Meble i inne przedmioty Oskara Zięty przypominają lśniące, nadmuchane baloniki. Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się niezwykłe lustra, o nieregularnych bryłach i zaokrąglonych krawędziach. Przęglądanie się w taflach luster nie miało końca, sylwetki biedronek wydłużały się i wyginały w różnych kierunkach. Przedszkolaki miały również okazję podnosić zaskakująco lekkie krzesło, które waży tylko 1666 gram.
Po obejrzeniu wystawy nadszedł czas na pracę twórczą, punktem wyjścia był relief Marianna Szpakowskiego znajdujący się na fasadzie budynku galerii. Przedszkolaki miały za zadanie z wybranych papierowych elementów utworzyć projekt instalacji, która mogłaby stanąć w przestrzeni miasta, a może nawet przed ich przedszkolem.