UWAGA AKCJA !!! Czytające przedszkole :)

Od 06.03 – 10.03.2017 w naszym przedszkolu trwać będzie „Tydzień czytania dzieciom” pod hasłem: „Czytanie uskrzydla”, akcja ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania wszechstronnego rozwoju i jest częścią ogólnopolskiej kampanii - Cała Polska czyta dzieciom.

Przez cały tydzień w każdej z grup, każdego dnia minimum 20minut będziemy czytać bajki, wiersze, opowiadania i in. – czytać będą wszyscy – cała nasza przedszkolna społeczność!! Również Państwa prosimy do współpracy, zapraszamy wszystkich chętnych: rodziców, dziadków, wujostwo, rodzeństwo przedszkolaków a nawet znajomych i znajomych znajomych, którzy chcieliby razem z nami uczestniczyć w akcji i poczytać naszym przedszkolakom!!

Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek w grupach, tematyka czytanej literatury dowolna, godzina czytania dowolna – jesteśmy otwarci na Państwa propozycje – dostosujemy się :)

Pamiętajmy, że „zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.”

Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania !!!

Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.