UWAGA KONKURS !!! Przedszkolaki żegnają zimę !!!

Wiosna tuż, tuż czas zatem pożegnać „Marzanną – zimową pannę” i rozstać się z zimą w pięknym stylu !!!

Aby tradycji stało się zadość organizujemy w naszym przedszkolu konkurs na „NAJCIEKAWSZĄ MARZANNĘ”, czyli tradycyjną kukłę wykonaną głównie z bibuły i gałganków.

Celem konkursu jest:

·zainteresowanie dzieci polską tradycją ludową,

·przybliżenie zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy,

·oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej dzieci.

Regulamin przedszkolnego konkursu na najciekawszą Marzannę:

·Głównym założeniem konkursu jest wykonanie zgodnie z tradycją Marzanny – kukły;

·Elementy zdobnicze mogą symbolizować czasy współczesne a kolorystyka stroju i poszczególne jego elementy mogą podkreślać nasz region historyczny czyli Ziemię Lubuską;

·Części figury muszą być odpowiednio połączone w celu uniknięcia zniszczenia pracy podczas jej przenoszenia;

·Technika wykonania prac jest dowolna, a wszystkie pomysły mile widziane;

·Prace należy wykonać do 17 marca;

·Prace składamy w grupie Tygrysków na parterze - koordynatorem konkursu jest nauczycielka - pani Magdalena Włodarczak.

Prezentacja wszystkich zgłoszonych do konkursu Marzann odbędzie się  dnia 20 marca w głównym holu przedszkolnym (parter). Oczekujemy prac wykonanych z ekologicznych materiałów ( słomy, bibuły, papieru, bawełny, lnu) w rozmiarach od 0,7 do 1,5 metra wysokości.

Ogłoszenie wyników oraz wystawa wszystkich prac odbędzie się w dnia 20 marca.

21 marca - tradycyjnego pierwszego dnia wiosny - każda grupa  przedszkolna w wyznaczonym miejscu na naszym placu zabaw zgodnie z tradycją "spali" Marzannę – w wyznaczonym przez organizatora miejscu na placu przedszkolnym, w ten sposób przy śpiewie zakończy się „panowanie Marzanny zimowej panny”.

Ceremonia  ta według dawnych zwyczajów ma spowodować odejście zimy, a zarazem przebudzenie przyrody do życia. Spalenie Marzanny  symbolizuje także wszelki urodzaj związany z uprawą roślin i pomyślność budzącej się całej przyrody do życia.

Ocenie będą podlegać wszystkie zgłoszone do konkursu prace - KUKŁY.

Serdecznie zapraszamy do udziału, RAZEM pożegnajmy ZIMĘ !!!