17.02.2017 Światowy Dzień KOTA !!!

17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto – Światowy Dzień Kota!

W tym  dniu przedszkolaki i nauczycielki naszego przedszkola upodobniły się do naszych czworonożnych przyjaciół – kotów, kotków, koteczków. Od rana w przedszkolu panowała wspaniała atmosfera, dzieci prezentowały stroje, bawiły się naśladując koty, korzystały z malowania twarzy „na kota”, punktem kulminacyjnym tego dnia były KOCIE ZABAWY specjalnie na tę okazję przygotowane przez nauczycielkę – Panią Dorotę Łazewską z grupą Biedronek! O godzinie 10:00 wszystkie grupy zostały zaproszone do jednej z sal, w której powitał nas Kocur Karamba!

Kot przygotował dla przedszkolaków zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami! – picie mleczka na czas, łapanie myszki czy układanie kocich puzzli, dzieci rozpoznawały kocich bohaterów z bajek, kot Karamba przygotował dla nich także niespodziankę – seans filmowy pt. „Przygody Kota Filemona”!

Podczas uroczystości został  rozstrzygnięty KONKURS PLASTYCZNY „KOTY, KOTKI, KOTECZKI” zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczone przez Panią Dyrektor a pozostali uczestnicy konkursu - podziękowania oraz miłe upominki. Nie da się ukryć, że ten dzień został przez koty bardzo pozytywnie zdominowany – MIAUUUUUU!!!!

Przez ostatnie dwa tygodnie w naszym przedszkolu trwała zbiórka karmy i zabawek dla kotów z zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, dzięki Państwa uprzejmości i hojności zebraliśmy spore zapasy karmy, za które serdecznie w imieniu kotków dziękujemy !!! Karma oraz zabawki zostaną przekazane przedstawicielom schroniska 21.02.2017 w naszym przedszkolu !!!

Miauuuuu !!!!