16.02.2017 Kto tak pędzi, kto tak gna? To listonosz listy MA!

16.02 obchodziliśmy Międzynarodowy dzień listonoszy i doręczycieli przesyłek, w tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia mające na celu przybliżyć przedszkolakom te dwa zawody i ich obowiązki. Dzieci dowiedziały się, że wszystkie listy i przesyłki otrzymują właśnie dzięki listonoszom i doręczycielom, wiedzą już także jak poprawnie zaadresować list - w którym miejscu nakleić znaczek, gdzie wpisać adres – a także, że wszystkie rzeczy niezbędne nam do wysłania listu, pocztówki lub paczki kupimy na poczcie.

Przedszkolaki obejrzały także klaser, podziwiały piękne znaczki pocztowe, od roślin, poprzez zwierzęta, samochody, zawody, sporty na animowanych bajkach skończywszy - następnie każde z nich zaprojektowało swój własny pocztowy znaczek!

Po teorii nadszedł czas na praktykę, grupa Tygrysków razem z grupą Rybek wybrały się na wycieczkę na pocztę. Grupy odwiedziły Urząd Pocztowy Zielona Góra 1 przy ul. Bohaterów Westerplatte, przyglądały się pracy urzędników pocztowych, sprawdziły co można na poczcie kupić i gdzie wrzucamy zaadresowane listy, szukaliśmy pocztowych skrzynek, a dla listonoszy przygotowaliśmy prezenty – kolorowe kwiaty!

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!