25.01.2017 Powietrzne psoty i figle - czyli kolejne warsztaty z Krainą Eksperymentów

W środę 25.01.2017 odbyły się kolejne - już drugie kreatywne warsztaty naukowe pt. "Powietrzne psoty i figle", zajęcia poprowadziły Panie Natalia i Pani Ania z Krainy Eksperymentów. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, m.in. gdzie mieszka powietrze....

...wspólnie z instruktorkami wykonały powietrzne doświadczenia: za pomocą strzykawki wtłaczyły powietrze do wazonu z kolorową wodą - gdzie pokazały nam się zielone bąbelki, sprawdziły jak działa pukawka, wkładały pustą butelkę do wazonu z kolorową wodą i obserwowały, jak ucieka powietrze, a jego miejsce zajmuje woda!! .....i inne - o których opowiedzą sami. Największą zaś atrakcją, było samodzielne wykonanie doświadczeń przez dzieci - przedszkolaki wykonały w słoiku magiczną miksturę wg. przepisu Pani Natalii, następnie nałożyły lateksową rękawicę na słoik i..... rękawica sama napompowała sie powietrzem !!!

My już wiemy, że to nie CZARY to CHEMIA !!!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty  :)