15.01.2020 Żywa Edukacja z kolejną wizytą u Myszek i Misiów - Ryby kostnoszkieletowe.

"W Polskich wodach (słodkich i słonych) odnotowano dobrze ponad sto gatunków ryb. Jakie z nich znają dzieci? Czy będzie to karp, sum, może węgorz, dorsz, flądra? Po co rybie pęcherz pławny i czy może utonąć? Dlaczego mówimy o sobie, ale i o rybach "kręgowce"? Po co rybom głębinowym tak wielkie zęby i co to samogłów? Skąd skamieliny ryb w polskich górach? Jakie problemy mają ryby dzięki ludziom?". Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań otrzymały przedszkolaki z grup Myszek i Misiów podczas kolejnych zajęć z Panem Sebastianem Pilichowskim w ramach cyklu "Żywa edukacja dla przedszkoli..." - dziś temat "Ryby kostnoszkieletowe" :)