08.11.2019 Ogólnoświatowa akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła dla Niepodległej".

W piątek o godzinie 11:11 wszystkie grupy przedszkolne, dyrekcja, nauczycielki i pracownicy przedszkola zebrali się w sali grupy Misiów by wspólnie odśpiewać 4 zwrotki Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego - wspólnie świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości! Włączyliśmy się do Ogólnoświatowej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - Szkoła do hymnu, która jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej", w której również wzięliśmy udział.

"- MEN informuje:

Ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewało 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą.

– Odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu" to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa – powiedział minister Dariusz Piontkowski. – Wiem, że tym najmłodszym to jeszcze niewiele mówi, dla nich jest to coś oczywistego, ale starsi pamiętają, że nie zawsze tak było. Nie zawsze Polska była niepodległa – dodał szef MEN.

Minister edukacji podkreślał, że Narodowe Święto Niepodległości ma radosny charakter i w ten sposób powinno być celebrowane. Wskazywał, że wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie. Minister Edukacji Narodowej potwierdził, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane w kolejnych latach."