Przedszkolaki z gr. Tygrysków uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej !!!

Dnia 16.12.2016 w grupie Tygrysków odbyły się "Warsztaty Ratownicze" z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadził tata Michała z gr. Tygryski- wykwalifikowany ratownik medyczny - Pan Grzegorz Bazydło i dwie Panie ratowniczki z Pogotowia Ratowniczego w Zielonej Górze.

Warsztaty miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Ratownicy medyczni opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak pomóc poszkodowanym zanim na miejsce wypadku przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się w jaki sposób tamować krwawienie, jak usztywnić złamaną kończynę!!! Tygryski przypomniały sobie numery alarmowe oraz przećwiczyły wzywanie pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, po warsztatach jeszcze długo dyskutowały, jakby to było być prawdziwym ratownikiem, część z nich zrealizowała te marzenia podczas zabawy z innymi dziećmi - wcielając sie w własnie w ratowników medycznych !

Serdecznie dziękujemy wszystkim RATOWNIKOM a szczególnie Panu Grzegorzowi Bazydło, za zorganizowanie tak ważnych i wartościowych zajęć, mamy nadzieje, że jeszcze sie spotkamy !!!