Zakończyliśmy akcję

W dniach 10-11.12.2016 odbył się Finał Szlachetnej Paczki, koordynatorki akcji nauczycielki - Pani Klaudia Wiencko i Pani Ewa Kulas w sobotę 10.12.2016 zawiozły otrzymane od Państwa dary - zapakowane w piękne kolorowe paczki do zielonogórskiego magazynu Szlachetnej Paczki, skąd....

... zostały pobrane przez opiekuna rodziny i dostarczone Pani Karolinie. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się spełnić wszystkie marzenia Pani Karoliny i jej dwóch synków czteroletniego Łukasza i rocznego Olivera !!! Rodzinie otrzymała żywność, artykuły czystości, artykuły higieniczne, ręczniki, pościel, każdy domownik otrzymał świąteczny upominek o którym marzył, dzięki Państwa holjności rodzina otrzymała również drzwi, łóżko oraz pralkę.

Serdecznie Państwu dziekujemy za przekazane prezenty, pieniążki, dobre słowo - po raz kolejny pokazaliście, że jesteście WSPANIALI !!!

Pamiętajcie, że DOBRO wraca !!!

Kilka dni po zakończeniu akcji otrzymaliśmy list od opiekuna rodziny, którym z wielką radością chcielibyśmy się z Państwem podzielić:

"Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LBU-2274-540495), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina pierwsze podarunki w postaci nowej pralki oraz kanapy otrzymała już na kilka dni przed Finałem Szlachetnej Paczki i była zaskoczona, gdy wolontariusze oznajmili, że w weekend dostarczone zostaną jeszcze kolejne pakunki. Z największą radością przyjął to 4-letni Łukasz, bo jego młodszy braciszek, 1-roczny Oliwierek nie mógł zdawać sobie sprawy, skąd to całe zamieszanie w domu i czemu opóźnia się pora spania. W dniu Finału Łukasz i Oliwier przywitali wolontariuszy ubrani w eleganckie koszule i piękne krawaty. Nas wolontariuszy ujął widok roześmianych małych elegantów, których oczy rozbłysły na widok pięknych, kolorowych paczek zapełniających powoli cały pokój. Pani Karolina przystąpiła do otwierania paczek. W ruch od razu poszedł mały zielony rowerek, na którym Łukaszek kręcił śmiało kółka. Kolejno wypakowywane były różne zabawkowe pojazdy i kolejka z wagonikami. Uwagę Łukasza szybko przykuła pościel z postaciami z jego ulubionej bajki Toy Story. Kiedy dzieci pochłonięte były zabawą nowymi podarunkami, Pani Karolina rozpakowała sprezentowane jej perfumy w kształcie motocykla. "W życiu nie widziałam czegoś takiego!" Obok znajdowały się kosmetyki. - "O Boże mój drogi! Lepsiejsze takie!" - przyznała Pani Karolina i zaśmiała się a my wraz z nią. "Jakiego mam cudownego św. Mikołaja! Tak rzadko człowiek dostaje prezenty..." - westchnęła. "- Chociaż dla mnie dwa prezenty to moi synkowie" - zwróciła się do chłopców Pani Karolina. Mały Oliwier dostał do rączek kolorowe klocki. "- Synku, będziesz układał z klocków domek, o jakim marzy dla was Mama, tak?" Wielką atrakcją była paczka o dziwnym kształcie, która okazała się skrywać sanki. "-No to św. Mikołaj mnie ubiegł!" - zaśmiała się Pani Karolina. "To czekamy już teraz tylko na śnieg!"

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Składam serdeczne podziękowania całej społeczności i sympatykom Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zielonej Górze, a w szczególności duże brawa należą się p. Klaudii Wiencko oraz p. Ewie Kulas za trud włożony w przygotowanie wspaniałej paczki. Był to cudowny prezent dla rodziny, która wprost nie znajdowała słów, jakimi mogłaby się odwdzięczyć. Ze swojej strony dziękuję za pomyślną współpracę. Z dumą przekazałam rodzinie tak świetnie przygotowaną przez Państwa paczkę. Również mi i innym wolontariuszom udzieliła się radość rodziny płynąca z rozpakowywania pakunków. Życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele pomyślności w Nowym Roku, licząc na to, że spotkamy się w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

"Jakiego mamy cudownego św. Mikołaja! Tak rzadko człowiek dostaje prezenty, dla mnie najlepsze dwa prezenty to moi synkowie. Jestem wdzięczna, że będą mieli radosne święta."

Poniżej fotorelacja z pakowania paczuszek oraz przekazania ich przez koordynatorki akcji do magazynu 'Szlachetnej Paczki":