Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu !!!

"Małe kółko jest na górze,
A pod spodem kółko duże.
W małym kole oczka , jak węgielki dwa,
uszy, pyszczek czarny i nosek figlarny.
Dalej tajemnica....i i łapki do tego.
Otrze łzy, przytuli. Wiesz co to takiego?
Przytulankę taką każde dziecko zna,
Każde ma takiego, a czasami dwa,
Bawi Olę, Jacka i małego Krzysia.
Każde dziecko w nim rozpozna....
PLUSZOWEGO MISIA !!!

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały dziś nasze przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przedszkolaki udowodniły, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atakcyjnych zabawek - moda na pluszowe misie nie przemija. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem, jak również współnie świetowały z Misiami mieszkającymi w przedszkolnym salach !!!

Były misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe i zielone - a każdy inny i wyjatkowy. Przedszkolaki w grupach poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, słuchały opowiadań i wierrszy o misiach, bawiły się przy "misiowych" piosenkach. W tym dniu nauczycielki przygotowały dla dzieci wiele atrakcj: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce !!!

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

GALERIA: