Międzynarodowy Dzień Wolontariusza zbliża się wielkimi krokami a w naszym przedszkolu...

...Dzień Wolontariusza odbył się dzisiaj !! Wszystko to za sprawą młodych wolontariuszy: Justyny Blaszkowskiej oraz Adriana Graczyka – uczniów klas trzecich z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze, którzy przeprowadzili z grupami - Tygrysków i Rybek warsztaty pod hasłem „Mały Wolontariat Przedszkolny – Ty i Ja” pod opieką Pani Bożeny Fabian.

Podczas zajęć uczniowie – Justyna i Adrian opowiedzieli dzieciom czym jest wolontariat i na czym polega praca wolontariuszy. Stworzyli z dziećmi portret wolontariusza oraz wspólnie ustalili komu i jak można pomóc. Następnie Adrian odczytał dzieciom opowiadanie o Kubusiu Puchatku, który w Stumilowym Lesie bezinteresownie pomógł rannej sarnie! Puchatek został okrzyknięty przez dzieci „Leśnym wolontariuszem”. Dzieci uważnie słuchały opowiadania, bezbłędnie odpowiedziały na pytania zadawane przez Justynę. Zadaniem podsumowującym warsztaty było ułożenie przez chętne dzieci rozsypanki literowej, po złożeniu której wspólnie odczytaliśmy hasło przewodnie dzisiejszego dnia: WOLONTARIAT. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, zwłaszcza że również są małymi wolontariuszami!, włączając się aktualnie w akcje: Góra grosza i Szlachetna paczka – niosąc pomoc osobom potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy nauczycielce z grupy Tygrysków - Pani Magdalenie Włodarczak za zaproszenie przemiłych gości, dziękujemy również Justynie i Adrianowi za przeprowadzenie warsztatów a przede wszystkim dziękujemy Pani Bożence Fabian, która już kolejny raz odwiedziła nas ze swoimi uczniami !!!