Nasze przedszkolaki spotkała dziś wspaniała LODOWA PRZYGODA z Krainą Eksperymentów

Przedszkolaki z grup Rybki, Tygryski, Misie, Krasnale oraz Biedronki spotkała dziś wspaniała LODOWA PRZYGODA – pokaz zadziwiających eksperymentów naukowych przygotowana przez Krainę Eksperymentów z Zielonej Góry (http://krainaeksperymentow-zgora.pl)

Grupy odwiedzili naukowcy – Pani dr Małgorzata Zubaszewska oraz mgr Natalia Stankiewicz, które przywiozły dzieciom tajemniczą przesyłkę, w której znajdował się zaczarowany materiał – suchy lód !!!

Podczas zajęć dzieci samodzielnie przeprowadziły eksperymenty, poznały i pracowały z podstawowymi przyrządami chemika jak: pipety, próbówki, barwniki i inne. Czarowały lód, kolorowały za pomocą barwników i dymiły lodem ile się tylko dało !!! Zdziwieniom i zachwytom nie było końca, a opowieści o dymiącym czarodziejskim lodzie trwały długo po pokazie !!!

Z  niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z Krainą Eksperymentów,

serdecznie dziękujemy Pani Małgosi i Pani Natalii było super,

chcemy więcej !!!

Pierwsze zdjęcia po pokazowe już w galerii, więcej zdjęć wkrótce !!!