17.01.2018 Biedronki na warsztatach edukacyjnych w Straży Pożarnej

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy Biedronek uczestniczyły w zajęciach na sali edukacyjnej "Ognik" w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej.  Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Podczas zajęć szkoleniowych prowadzonych przez Strażaka, młodzi kadeci dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich w życiu codziennym, jak sobie z nimi radzić oraz jak się przed nimi ustrzec. Przedszkolaki  uczyły się jak reagować w sytuacji zagrożenia, powtórzyły alarmowe numery - mało tego odegrały scenki rozmowy ze strażakiem przyjmującym  zgłoszenie! Dowiedziały się czym jest czad, jak ustrzec się przed zatruciem,  jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń jak również do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru zarówno w mieszkaniu jak i w lesie...To była AKCJA! :)