30.11.2017 Andrzejkowe spotkanie w Grupie Myszek !!!

"Andrzejkowe mamy święto?
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
wosk w garnuszku i klucz duży…"

"Andrzejki" to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości...."

Dziś w grupie Myszek odbyło się wesołe, andrzejkowe spotkanie z wróżką-czarodziejką! Pani Wiesia zamieniła przedszkolny poranek w czas wróżb, przepowiedni i dobrej zabawy! Każdy przedszkolak chciał wiedzieć co przyniesie mu Nowy Rok, co go czeka w niedalekiej przyszłości a dekoracja i rekwizyty, wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb, jak chociażby tej z butami! Dzieci poznały także znaczenie różnych magicznych przedmiotów oraz innych przepowiedni. Magiczne spotkanie stało się wspaniałą okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i kultywowania naszej, pięknej ludowej tradycji.