09.11.2017 Biedronki i Rybki poznają historię Państwa Polskiego

W czwartek dwie grupy starszaków: Biedronki i Rybki odwiedziła Pani Alina Gajec z  MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KULTURY i EDUKACJI DOM HARCERZA w ZIELONEJ GÓRZE - Pracownia Historii Sztuki i Edukacji Regionalnej, która w ramach autorskiego programu "WINOGRONKA – najmłodsi zielonogórzanie poznają swoje miasto", przygotowala dla dzieci zajęcia pt. Początki Państwa Polskiego. Podczas warsztatów dzieci poznały legendę o początkach naszego kraju i pierwszych władcach, dowiedziały się jak wyglądali nasi przodkowie, wspólnie omówili symbole narodowe polski, odśpiewali hymn polski, następnie wspólnie udali się pod Pomnik Bohaterów II wojny, gdzie złożyli kwiaty. W drodze powrotnej przedszkolaki odwiedziły Park 1000-lecia, gdzie obejrzały głaz z godłem polski upamiętniający powstanie państwa polskiego...