Szychy, szyszki, szyszunie - zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej w grupie Rybek

W środę grupę Rybki odwiedził Pan Sebastian Pilichowski, który w ramach autorskiego projektu Żywa Edukacja przeprowadził z dziećmi zajęcia pt. Szychy, szyszki, szyszunie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały szyszki różnych gatunków drzew iglastych - głównie szyszki sosny i świerku, porównywały igły sosnowe oraz świerkowe pod względem ilości igieł, ich długości, ostrości. Spotkanie miało wiele elementów sensorycznych, dzieci dotykały, wąchały szyszki z zamkniętymi oczami, chodziły boso po macie z pędami drzew iglastych, wąchały żywicę. Opórcz nowych wiadomości o drzewach iglastych, dowiedzieliśmy się także wiele o zwyczajach ptaków i zwierząt zamieszkujących las, poznaliśmy gatunki zwierząt dla których szyszki są przysmakiem jak wiewiórka, dzięcioł czy dzik....