17.05.2017 Koncert uczniów Szkoły Muzycznej

17.05.2017 w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się koncert uczniów Szkoły Muzycznej dla przedszkolaków z grup: Tygrysków i Rybek. "Muzyczne poranki" to koncerty skierowane do najmłodszych mające na celu rozpowszechnianie kultury muzycznej -umuzykalnianie i rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci.

Przedszkolaki wysłuchały utworów granych na m.in. na fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, klarnecie, flecie poprzecznym, saksofonie, trąbce, puzonie jak również zabawnego wiersza o fortepianie, który myślał, że jest ptakiem...

Po powrocie do przedszkola, podzieliliśmy się wrażeniami z koncertu, następnie każdy narysował instrument, którego dźwięk podoba mu się najbardziej - wśród rysunków królował akordeon i gitara!

A w poniedzialek 22.05.2017 w naszym przedszkolu odbędzie się przesłuchanie chętnych sześciolatków (rocznik 2010) przeprowadzone przez pracowników Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze, mające na celu wyłonić przedszkolaki z muzycznymi predyspozycjami - być może już niedługo ktoś z nich zagra na wymarzonym instrumencie :)