10 i 15.05 przedszkolaki z Grup Rybek oraz Misiów odwiedziły wystawę pt. Lekcja dizajnu

Wystawa pt."Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach" odbyła się w zielonogórskim BWA, otwarcie wystawy miało miejsce 21.04.2017 - zaproszeni przez  kuratorki wystawy: Panią Joannę Kurkiewicz oraz Aleksandrę Banaś chętnie wybraliśmy się do BWA – zwłaszcza, że tematem przewodnim wystawy były przede wszystkim zabawki!

"Wystawa Lekcja designu to rezultat dotychczasowych działań polskich marek, które tworzą z myślą o dzieciach. To także doskonała okazja do spotkania i konfrontacji świata najmłodszych, gdzie króluje nieograniczona wyobraźnia, ze światem projektantów kierujących się przede wszystkim logiką. Na wystawie zaprezentowano różnorodną ofertę polskich projektantów – meble, elementy wyposażenia wnętrz, dekoracje, książki, zabawki i ubrania, stąd też podział ekspozycji na cztery działy: Czytelnię, Plac Zabaw, Młodą Modę i Pokój Dziecka".

Przedszkolaki były zachwycone wystawą – zwłaszcza, że mogły obejrzeć, dotknąć oraz wypróbować prezentowane przedmioty! Chłopców serca skradły drewniane pojazdy, samoloty, klocki i układanki, dziewczynek zaś tiulowe spódniczki, kolorowe maskotki i drewniane mebelki! – takie same jak mają nasze przedszkolne lalki – tylko w większej wersji - idealne dla ich właścicielek! Zobaczcie sami!