Warsztaty kulinarne

Dzisiaj w naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygrysków i z grupy Rybek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Super Kucharz”. Warsztaty zorganizowali dla nas uczniowie klas trzecich Technikum Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu gastronomicznym z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze pod opieką Pani Bożeny Fabian.

Dzisiaj w naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygrysków i z grupy Rybek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Super Kucharz”. Warsztaty zorganizowali dla nas uczniowie klas trzecich technikum Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu gastronomicznym z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze pod opieką Pani Bożeny Fabian.

Młodzi kucharze zaprezentowali się w strojach kucharskich – białe fartuchy i wysokie czapki zwane „budyniówkami”, opowiadali przedszkolakom o swojej pracy, przygotowali pokaz podstawowych narzędzi kucharskich jak: wałek kuchenny, wielka chochla, kolorowe deski – dowiedzieliśmy się, że każdy kolor jest przeznaczony do obróbki innych produktów! Następnie przeprowadzili z dziećmi pogadankę dotyczącą zdrowego odżywiania się, której podsumowaniem było wykonanie  i omówienia tzw. piramidy żywienia. Po części teoretycznej, kucharze wraz z dziećmi przystąpili do wielkiego pitraszenia! Wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową, przedszkolaki same przyniosły owoce, same wybierały, kroiły, mieszały a na koniec SMAKOWAŁY! Niektórzy prosili o kolejne dokładki, bo po warsztatach każdy przedszkolak - „je warzywa i owoce, bo one mają czarodziejskie moce!”

Serdecznie dziękujemy Pani Bożence a przede wszystkim młodym kucharzom, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją pasją jak również nauczycielkom z grupy Tygrysków za zaproszenie do nas młodych kulinarnych fachowców!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ