03.10.2024 Misie świętują Światowy Dzień Zwierząt.

19 dni temu

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt grupa Misiów odwiedziła Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wycieczkę przedszkolaki rozpoczęły od spotkania z Panią Przewodnik, która oprowadziła je po ogrodzie botanicznym, opowiedziała o różnych gatunkach drzew rosnących w ogrodzie, pokazała budki lęgowe dla ptaków, a także pięknie kwitnące wrzosowiska, największą atrakcją ogrodu była lipa, której liście były wielkości głowy dorosłego człowieka! Natępnie Misie udały się do drugiej części ogrodu w której radośnie powitały je beczące owieczki, dzieci nakarmiły zwierzęta: daniele, kozy, owce i króliki, obserwowały surykatki, małpki, lemury oraz ursona, który również był w trakcie śniadania. Kiedy zwierzęta miały już pełne brzuchy - Misie zrobiły sobie piknik na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Zobaczcie sami jaki wspaniale się dziś bawiły!