16.09.2024 Międzynarodowy Dzień Kropki!

miesiąc temu

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H.

Dzień Kropki w przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie, które na zawsze zapisuje się w pamięci zarówno dzieci, jak i nauczycieli. W tym dniu nasze przedszkole wypełniło się kolorami, radością i kreatywnością. Wszyscy przybyli ubrani w ubrania w kropki, co wprowadziło nas w niezwykły nastrój od samego rana. Dzieci miały okazję brać udział w różnych zabawach związanych z kropkami. Wszędzie słychać było się śmiech, a mali artyści malowali swoje kropkowe dzieła. Oprócz malowania, organizowaliśmy w grupach zagadki oraz quizy dotyczące kropek. Dzieci z radością rywalizowały w zespołach, a ich entuzjazm był napradwdę zaraźliwy! Podczas zajęć plastycznych, każde dziecko miało możliwość zaprojektowania własnej kropki. Stworzyliśmy wspólnie wielką kropkową galerię, która ozdobiła tablice przedszkola. Była to nie tylko doskonała zabawa, lecz także wspaniała okazja do nauki o współpracy i dzielenia się pomysłami. Nie zabrakło również wspólnego tańca w rytm wesołej muzyki, gdzie kropki stały się inspiracją do wymyślenia własnych układów tanecznych. Dzieci z zapałem prezentowały swoje ruchy, a sala zamieniła się w prawdziwe dance floor pełne kropkowych strojów. Dzień Kropki w przedszkolu był pełen radości, dostarczył niezapomnianych wrażeń i rozbudził w dzieciach pasję do twórczości. To piękne, jak zwykła kropka może zainspirować do tak niezwykłych działań!