18.06.2024 Myszki i Motyle z wizytą u przedszkolaków w Cottbus.

4 miesiące temu

18 czerwca 2024 roku dzieci z naszego przedszkola miały wyjątkową okazję ponownie gościć w partnerskim mieście Cottbus. Wycieczka odbyła się w ramach projektu 'Powitanie lata" finansowanego z Funduszu Małych Projektów Euroregionów Sprewa-Nysa-Bóbr. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki z grup Myszek i Motyli wyruszyły autokarem do Cottbus, gdzie czekały już na nich dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola ewangelickiego. Po serdecznym powitaniu rozpoczęły się zabawy integracyjne, które przeprowadzili opiekunowie, następnie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których mogły rozwijać swoje artystyczne talenty. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Zoo, tam przedszkolaki miały okazję poznać fascynujący świat zwierząt, opiekunowie przybliżyli im informacje o pochodzeniu, zwyczajach i diecie różnych gatunków zwierząt, a dzieci z radością karmiły i obserwowały zwierzęta. Po ekscytującej wizycie w Zoo przyszedł czas na przejażdżkę kolejką wąskotorową, podczas której dzieci podziwiały urokliwą okolicę. Dzień zakończył się na placu zabaw, przedszkolaki mogły jeszcze raz wspólnie się pobawić, ciesząc się ostatnimi chwilami tego wyjątkowego dnia. Spotkanie zakończyło się ciepłym pożegnaniem grupy z Niemiec, pozostawiając w sercach dzieci i opiekunów wiele pięknych wspomnień!

Dzień był okazją do rozpoczęcia świętowania Dnia Dziecka, a zatem obfitował w emocje, zabawy i mnóstwo wielkich wrażeń nie tylko dla samych dzieci, ale również dorosłych, którzy im towarzyszyli.