28.05.2024 Wycieczka Misiów i Krecików do OEPL w Jeziorach Wysokich.

5 miesiące temu

Wycieczka dzieci z przedszkola do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo leśnej w Jeziorach Wysokich była pełna wrażeń i niesamowitych przeżyć. Dzieci już od samego rana były podekscytowane, pakując swoje plecaki z prowiantem i wodą na całodniową przygodę w środku natury. Po dotarciu na miejsce, leśnicy - Pani Ilona i Pan Paweł Mrowińscy przywitali grupę i opowiedzieli o bogactwie przyrody w okolicy, o zwierzętach i roślinach, które można tu spotkać. Następnie przedszkolaki ruszyły na spacer po leśnych ścieżkach, gdzie mogły obserwować ptaki, drzewa i kwiaty oraz zbadać ślady zwierząt na ziemi, następnie weszły na wieżę widokową skąd podziwiały piękne widoki (wieża jest także elementem systemu ochrony przeciwpożarowej lasów Nadleśnictwa Lubsko. To pierwsza w Polsce murowana wieża o takich funkcjach, wybudowana po drugiej wojnie światowej przez zielonogórskich leśników). a także zwiedzały sale wystawowe znajdujące się w drewnianej leśniczówce z 1926r.  Po wycieczce pieszej przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek na polanie z pieczeniem kiełbasek. Na koniec dnia odbyła się jeszcze krótka zabawa w gry i zabawy na świeżym powietrzu, po czym dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. To był naprawdę niezapomniany dzień, pełen nauki i zabawy w otoczeniu przyrody, który na długo pozostanie w pamięci maluchów.